Inzerát byl pomocnou rukou z jiného světa!

Můj bratr dostal práci na inzerát, který nikdy nikde nevyšel!

Tajemné dobré síly nás občas vedou cestičkami, které vidíme jen my.

Byl krásný, slunečný květnový den a já si jej vychutnávala při četbě novin na zahrádce. V myšlenkách jsem byla u svého bratra, dvojčete, který měl jít za pár let do důchodu.

Nejprve tu práci odmítl

Již delší dobu jsem z našich rozhovorů vnímala, že je smutný, neboť v zaměstnání s ním nejednají hezky a on se trápí. Pak můj pohled spočinul na novinách, které jsem četla, na rubrice nabídka zaměstnání. Můj pohled jakoby násilím přitáhl inzerát, jehož obsah informoval o nabídce práce přímo v místě bydliště mého bratra, dokonce jen pár metrů od domu, kde bydlí. Rozhodla jsem se konat a odjela za bratrem mu o tomto zaměstnání říci a prosila jsem jej, aby se tam došel zeptat. Ale bratr odmítl, nechtělo se mu někoho doprošovat, když již věkově se blíží k důchodu. Nedalo mi to a pak jsem ještě opakovaně za ním dojela a přesvědčila jej. Bratr se skutečně do firmy, jejíž nabídku jsem četla, odešel zeptat na zaměstnání. Zde byli velice překvapeni, odkud to ví, že oni nikdy nikam nedávali žádný inzerát, ale potvrdili, že již dva měsíce nového zaměstnance hledají. Zajímali se, jak na to bratr přišel a odkud ví, že hledají nového zaměstnance.

Kdo tu pomoc zařídil?

Bratra okamžitě do nového zaměstnání přijali a on k nim následně nastoupil. Poté, co mi bratr volal a sdělil, že má novou práci, našla jsem noviny, ve kterých mne nabídka zaměstnání zaujala, ale nevěřila jsem vlastním očím, žádná taková nabídka zde vytisknuta nebyla, prohledala jsem všechny noviny, zda jsem si nespletla číslo, ale nikde jsem takový inzerát nedohledala. V zaměstnání byl bratr maximálně spokojený a pracoval zde i pár let v důchodu. Byli na něho moc hodní, i s finančním ohodnocením byl spokojený. Uvedenou záhadu do dnešní doby nechápu, ale i tak moc děkuji někomu z jiného světa, který mi pomohl svízelnou situaci mého bratra vyřešit a učinit jej šťastným.

Libuše Š. (55), Brandýs n.L.-St.Boleslav

reklama
reklama