Iva Janžurová: Kolegové na ni udělali malý podraz

Jen tak nezvolní, dokonce režíruje

Scenáristé seriálu Ohnivý kuře tak dlouho přemlouvali oblíbenou herečku IVU JANŽUROVOU (75), až na jejich nabídku kývla.

Dala si ovšem podmínku, že nebude její postava obsáhlá. Jenže sotva začala natáčet, stal se pravý opak. Začínající cukrářka Slávka Hrubešová, kterou ztvárňuje, dostává v seriálu stále více prostoru. „Ohnivý kuře se mi rozrůstá, z epizordní role se stává dost veliká postava, takže tenhle měsíc mi trošku komplikovali život častým natáčením,“ postěžovala si herečka a s úsměvem dodala, že ji kolegové tak trochu zradili.

Neví, kam dřív skočit

Podle některých kolegů by se měla Iva po operaci srdeční chlopně začít víc šetřit. Jenže její tempo je přímo vražedné. „Má tolik plánů a tolik povinností, že už si doma nezapne ani televizi, jak je unavená,“ svěřila kolegyně z Nové scény Národního divadla, kde Janžurová zkouší novou hru. A herečka se dala dokonce i na režírování. Její prvotina Báječná neděle v parku Crueve Coeur měla úspěšnou premiéru 6. dubna. A přestože toho má až nad hlavu, i v této hře si nezapomněla přidělit malou roličku. „Myslela jsem si, že tam k tomu taky tak trochu patřím a ta role není velká, takže ji udělám levou zadní,“ směje se herečka.

reklama
reklama

Komentáře