Ivo Pavlík: Nemůže zapomenout na svou bývalou

Takový zármutek u svého muže Heidi ještě nezažila!

Seznámili se, když bylo VĚŘE ŠPINAROVÉ (†65) 17 let. Jak sama přiznala, IVO PAVLÍKA (83) nejprve nenáviděla, pak se stal její osudovou láskou. Přestože se rozvedli, zůstali přáteli. Jakmile Věra ale skonala, probudily se zřejmě dávno zapomenuté city.

Stejně jako se svou současnou ženou HEIDI JANKŮ (54) se potkal Pavlík se Špinarovou v kulturním domě v Porubě. Nejprve ho prý očaroval její hlas, až potom to, jak zpěvačka vypadala. Špinarové zprvu prý vadilo, že se ji snažil předělat k obrazu svému, a jak se přiznala ve své knize, upřímně ho za to nenáviděla. Časem ale nenávist vystřídala láska, která, jak se zdá, dokázala do jisté míry překonat i krutou smrt.

Vzpomíná na ni v dobrém

Když Ivo mluví o své bývalé ženě, s níž má syna ADAMA (42), neřekne o ní křivého slova. Jako manželka prý byla skvělá. „Měla prů- pravu od matky, takže o domácnost se dokázala bez problémů postarat. Bylo navařeno, napečeno, uklizeno,“ vzpomíná Pavlík. Jestli mu ale něco vadilo, pak to bylo Špinarové pití. Ne snad, že by měla nějaký zásadní problém s alkoholem, to jen její muž má všeobecně odpor k alkoholu. I dnes mu třeba vadí, když si Heidi dá byť jedinou skleničku vína. „Mě prostě vadilo, že se ráda napila. Ne tedy před koncertem, to nikdy, ale po něm,“ prozrazuje Ivo s tím, že ona za to vlastně nemohla. Tu lásku k alkoholu prý podědila po svých předcích. „Ničilo ji to. Naštěstí se z toho ale dostala,“ dodává. Ani sám Pavlík ale nebyl bez chyby. „Já byl na ženský,“ přiznává.

Ani Janků není úplně v pohodě. Ještě před pár dny nebyla schopná o Věře mluvit bez slz v očích.

Nebyli na sebe zlí

Kdo by čekal mezi partnery nějakou nevraživost v době, kdy se jejich vztah chýlil ke konci, ten by se hrubě spletl. Rozchod probíhal prý v dobrém a až do zpěvaččiny smrti spolu vycházeli perfektně. Pavlík přál své bývalé lásce její úspěch a radost mu dělal i syn. K žádným třenicím nedošlo ani v době, kdy si muzikant začal s výrazně mladší zpěvačkou Janků. Věra prý nebyla ten typ, co žárlil na mladší ženu. I ony spolu vycházely dobře. I to je možná důvod, proč ho smrt jeho exmanželky tolik zasáhla.

Skončil na prášcích

Kvůli náhlému kolapsu nebyl Pavlík schopen zúčastnit se ani pohřbu zpěvačky. Bylo to pro něj až příliš těžké. Bohužel ani nyní, kdy od její smrti uteklo už několik týdnů, není situace o moc lepší. „Ivoš je statečný, ale stále to snáší velmi špatně. Kdekoli vidí Věrky fotografii nebo nějaké video, tak je mu těžko,“ prozradila Heidi s tím, že muži musela dát nějaké tabletky na uklidnění, aby byl schopný se se ztrátou exmanželky vyrovnat.

reklama
reklama