Jack Nicholson - To, co dělám, dělám zatraceně dobře

Jack Nicholson o sobě tvrdí, že je posedlý sexem. Žádné ženě nevydržel být věrný a přiznává, že měl i 4 ženy denně. Sex, alkohol a drogy. Kdyby chtěli hollywoodští producenti natočit trhák, jeho život by byl skvělou předlohou.

 Herec bouřlivák

A ne, že by nebylo na co vzpomínat. Jack Nicolson si rozhodně nestěžuje, ale ohlížet se do minulosti není jeho styl. Tmavé sluneční brýle, ďábelský pohled a hnědé svůdné oči. Jack Nicholson je na jedné straně neuvěřitelný herec s talentem od boha, na straně druhé bouřlivák a nepřekonatelný svůdník, který své zvyklosti ani potřeby nikdy a nijak neomezoval.

Sex a drogy 

Vyzkoušel snad všechny drogy a v alkoholu se prý doslova topil. Herečka Kim Basinger o Nicholsonovi říká: "Je trhlý. Je to to nejvíce sexem posedlé stvoření, jaké jsem poznala. Prostě a jednoduše ďábel." Podle svého vlastního vyprávění začínal slavný bouřlivák jako poslíček u filmové společnosti MGM. „Moje motto znělo: Svést každou, kterou můžu dostat.

Jeho sestra byla jeho matkou

O ženy se dělil s Marlonem Brandem, kupoval si prostitutky a tvrdí, že nenávidí kondomy! Sám herec přiznává, že byly doby, kdy se vyspal i se čtyřmi ženami denně. Čím byl starší, tím mladší si hledal milenky. Příběh Jacka Nicholsona by byl filmem o muži, který se vypracoval z ničeho až na vrchol slávy, zahalen do oblak marihuany a závějí kokainu. Ve kterém nechybí rozchody s exkluzivními ženami i odhalení, že jeho sestra je ve skutečnosti jeho matkou. Ta otěhotněla na počátku 30. let s ženatým mužem, rodina se proto pokusila skandál zakrýt a po porodu Jacka vychovala jeho babička. Pravdu se dozvěděl až před svými 40 narozeninami od reportéra časopisu Time.

shining

Tři sošky Oscara a dalších 11 nominací

Narodil se v malém městečku Neptune City ve státě New Jersey 22. dubna 1937. Kariéru začal v nízkorozpočtových filmech a Hollywood upoutal v roce 1969 filmem Bezstarostná jízda, za který si vysloužil svou první oskarovou nominaci. Od té doby hrál ve více než padesáti filmech. Českým divákům je znám z filmů Vlk, Čarodějky z Eastwicku, Pošťák vždycky zvoní dvakrát a také jako protivník Batmana Joker. Nominován na Oscara byl jedenáctkrát, tuto cenu získal za nejlepší herecký výkon ve filmech Lepší už to nebude, Přelet nad kukaččím hnízdem a za vedlejší roli ve filmu Cena za něžnost.

prelet nad kukaccim hnizdem (2)

Tři osudové ženy

Seznam hereček a modelek, které Jack Nicholson miloval a potom podvedl s dalšími, je dlouhý a bedlivě sledovaný bulvárem. Tři z nich však hráli v jeho životě významnější roli. Nicholson byl šest let ženatý s herečkou Sandrou Knightovou, s níž má dceru Jennifer. I když se rozvedli téměř před půl stoletím, říká o něm: „Je jiný, než jakou má image. Skutečný Jack je milující, starostlivý a štědrý člověk. "Je úžasný otec, který miluje své děti a hlavně vnoučata,“ řekla. Nejdéle byl Nicholson ve vztahu s herečkou Anjelikou Hustonovou, kterou potkal v roce 1973. Ačkoli ji často podváděl, zůstali spolu až do roku 1989. Herečka jeho nevěry trpělivě snášela, ale vrchol pro ni byl, když s ním otěhotněla herečka Rebecca Broussardová. S tou má Nicholson dceru Lorraine a syna Raye. Rozchod s Hustonovou popisuje Nicholson jako nejtěžší období v životě. Také Hustonová říká, že byl Nicholson její životní láskou.

Chinatown 02_0

Strach z osamění

I na Jacka Nicholsona ale doléhá věk. Letošní osmdesátník posmutněl. Jeho výstřelky už působí spíš směšně než obdivuhodně a podle jeho vlastních slov ho dohnala pověst proutníka. Ženy mu prý nevěří, a on se tak obává, že zbytek života bude sám. V rozhovoru pro americký časopis Closer prozradil, že by rád našel ještě lásku.  Navazovat známosti je pro něj ale obtížné. „Nemohu už vyjet po ženě na veřejnosti. Ne, že bych se tak rozhodl, ale v mém věku už to není vhodné,“ myslí si herec. A tak si Nicholson užívá poklidné stáří. Spí do jedné odpoledne, dá si sklenici mléka, pak jde hrát golf a večery tráví sledováním filmů, v nichž hrají jeho přátelé.

.

reklama
reklama

Komentáře