Jak čerpat léčivou energii ze stromů?

Už staří Keltové věřili, že se duše člověka přerodí do stromů. Proto je považovali za živé bytosti a měli k nim posvátnou úctu.

Stromy mohou léčit na úrovni psychologické, kdy u nich relaxujete a meditujete, i fyzické, kdy pijete odvar z různých jejich částí. Je dobré vědět, který strom vám může pomoci při konkrétních problémech. Nejlepší je řídit se intuicí. Uvolněte se a na nic nemyslete. Vnímejte jen svůj strom, jeho vůni a teplo. Zavřete oči a zklidněte dech. Celým tělem se přimkněte ke stromu a napojte se na jeho mízu. Ucítíte, jak do vás proudí životadárná síla z jeho kořenů a ze země, obohacená léčivou silou stromu.

Co daný strom dokáže vyléčit?

BŘÍZA

Vyčerpaní lidé by měli u břízy trávit více času, aby se dobili novým elánem. Je to zásobárna dobré nálady a ničitel chmur. Léčivé účinky břízy jsou také využívány v přírodním léčitelství. Odvar z mladých listů rozpouští močové kameny a pomáhá při revmatismu, na zklidnění ekzémů a zázračně umí vyhlazovat vrásky.

BUK

Ochranný strom, který odhání uhranutí a zlá kouzla. Dodává pocit bezpečí a pomáhá zapomenout na starosti. Ulevuje při bolestech hlavy a dokáže vyrovnávat krevní tlak. Objímání buku se doporučuje lidem, kteří mají problémy s komunikací ve svém okolí.

DUB

V mnoha kulturách je uctíván jako posvátný a ze všech stromů je nejsilnější. Léčí, dodává energii, moudrost a pomáhá s neřešitelnými problémy. Pokud usnete ve stínu jeho větví, mohou vám přinést prorocký sen. Dubová kůra má protizánětlivé účinky.

JEDLE

Pomáhá rychlejšímu uzdravování při těžkých onemocněních. Nemocní by proto měli mít u lůžka ve váze čerstvou jedlovou větvičku. Při dýchacích obtížích si provoňte ložnici jedlovým jehličím.

KAŠTAN

Potřebujete náplast na bolavou duši? Vydejte se do lesa obejmout kaštan. Umí odlehčit od strachů a zmírňuje napětí. Když jste nervózní, stačí vzít pro uklidnění plody kaštanu do dlaně a chvíli držet. Při problémech se spánkem si dejte několik kaštanů pod polštář.

LÍPA

Lípa někdy bývá považována za mystický strom a ve spánku prý dokáže přivodit věštecké sny. Je to strom lásky a smíření. Při setkáních, během nichž hrozí střet, umístěte do místnosti její větvičku. Její kmen by měli objímat pesimisté. Lipový květ se využívá při nachlazení, obtížích s dýchacími cestami a při horečkách.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden