Jak dlouho vydrží Petr Rychlý takový zápřah? Chce mít stále víc?

Neustále pracuje a své nemocné srdce nešetří! Jak dlouho ustojí zběsilé životní tempo?

V poslední době skoro nesleze z obrazovky. Jako doktor Mázl hraje v Ordinaci už 11 let! Kam se podíváte, všude je Petr Rychlý (51). Radí v pořadu pro kutily, soutěžil v Tváři a teď má i vlastní zábavnou show! Jenže zápřah se začíná projevovat na zdraví!

Málokomu bylo tak ublíženo v soutěži Tvoje tvář má známý hlas jako jemu, když skončil před branami finále, už jen kvůli tomu, že byl ochoten udělat kvůli věrohodnosti své postavy cokoli.
Nejenže dobře zpíval, ale porotu uvedl v úžas, když si v roli písničkáře Nedvěda sehnal dokonce i brýle s přesným počtem dioptrií (-7) a aby vůbec něco viděl, sehnal si do očí opačné kontaktní čočky (+7). Dámy a pánové, kdo by to kvůli jedné tříminutové písničce „dal“, celé odpoledne oběhávat optiky a shánět skla a čočky?! Dělat to nemusel, maska se dala odbýt lacinými „jogurtovými“, ale Petr je perfekcionista, zvyklý na ponor i v zábavné soutěži.
Ovšem to není zdaleka všechno! Pro soutěž si zařídil i domácí hudební studio s mikrofonem, mixážním pultem a reprobednami, aby mohl v soukromí pilovat světové hity. Investoval dost peněz ze svého a je otázkou, jestli byl na konci populární soutěže vůbec v plusu? Každopádně: Je to dříč!

Jde až na dřeň

Pohání ho vysoká ctižádost a trápí ho jen jediné: Že ho ignorují filmoví tvůrci. Přesto je ho plná obrazovka. 11 let hraje doktora Mázla v Ordinaci, moderuje Rada ptáka Loskutáka, a teď i svou vlastní zábavnou show Hvězdná párty, kam si zve hosty. Jedinou výhodou je, že se vše odehrává v Praze a tedy nedaleko od jeho vily v Kostelci u Křížků. V Hostivařských ateliérech při natáčení Ordinace se před čtyřmi lety složil přímo mezi kulisami operačního sálu, načež vypukl obrovský zmatek. „Předem jsem nic nepoznal,“ prohlásil poté, co ho lékaři dostali z infarktu. „Prostě mě jen píchlo pod žebrem.“ Bylo to dramatické píchnutí. Bledí kolegové Petra zvedali z dlaždiček a záchranka už ho za pár minut odvezla do nemocnice. Tam mu na sále provedli angioplastiku, a bylo jasné, že musí zvolnit pracovní tempo! „ V první chvíli panika,“ odhalil své nemocniční pocity herec. „Myslíte na budoucnost. Na rodinu, kterou zaopatřujete. Co bude dál? Jaký se vrátím domů?“

Tato skřínka na víno Petra okouzlila v Loskutákovi.

Velké výdaje po rozvodu

Už před deseti lety, na podzim roku 2006 se v jedenačtyřiceti ocitl na kapačkách pro totální vyčerpání organismu. Až před čtyřmi lety, když dostal infarkt, si v nemocnici uvědomil, že musí ubrat. Jenže už třech týdnech opět stanul ke zděšení svých kolegů na jevišti a za další týden už zase točil Ordinaci! Sám dnes říká, že ten návrat uspěchal. Jeho diář je dnes plný stejně jako před čtyřmi lety. Ten pracovní workholismus má asi vrozený, ale na druhou stranu jsou tu už zmíněné závazky k rodině, neboli: Složenky nečekají. Má závazky k bývalé i k současné rodině. S první manželkou, herečkou Pavlou Vojáčkovou (52) má dva syny, Matěje (26) a Ondřeje (23). V roce 2003, kdy se manželství za velkých hádek rozpadlo, Petr dostal vysoké alimenty, přičemž si ponechat dům a exmanželka se s kluky odstěhovala do jejich původního bytu na Vinohradech. Dnes už je z Matěje televizní reportér, a Ondřej brzy dostuduje.

Mladší, ještě předinfarktové vydání doktora Čestmíra Mázla.

Ustojí takové otáčky?

V roce 2006 Petr založil novou rodinu s bývalou tenistkou Janou Pospíšilovou (46), vyženil nevlastní dceru Denisu (16) a počal třetího syna Petra (11). Takže ještě spoustu let se bude muset postarat o rodinu, ale i kdyby neměl, jistě by si našel novou aktivitu. Jako když si v roce 2011 na manželčin popud otevřel na Václavském náměstí butik s italskou módou a zdůvodnil to tím, že musí právě platit alimenty. Obchod mu na ně nejen nevydělal, ale dluhy z podnikání splácí dodnes, přestože už butik dávno zmizel ze světa. „Ještě sto tisíc a bude to,“ pochvaloval si nedávno. Před dvěma lety se pokusil řešit situaci s dluhy a dojížděním rodiny prodejem své luxusní dřevostavby za 12 milionů s tím, že si pořídí větší byt v Praze, ale nenašel solventního kupce. Zdá se tedy, že už se s dojížděním za prací už smířil, ostatně dům už v nabídce realitek není. Vydrží herec ten dlouhodobý vyčerpávající zápřah?

Jana vyučuje tenis, sportovci jsou ale oba.

Kolik vydělává televizní hvězda?

Jeden z neobsazovanějších herců současnosti Petr Rychlý umí vydělat pořádný balík peněz.
Měsíčně si v Ordinaci vydělá kolem 200 000 Kč, má zhruba 15.000 za jeden natáčecí den. Za moderování pořadu Rady ptáka Loskutáka si podle odhadů vydělá kolem 120 000 Kč měsíčně a za pořad Hvězdná párty prý dostává také stejnou částku kolem 120 000 Kč. Což dohromady dělá kolem půl milionu měsíčně! Zdá se tedy, že je Rychlý tzv. za vodou, ale nevíme, kolik peněz spolykalo jeho neúspěšné podnikání s módním butikem. Není také jisté, zda ještě na domě v Kostelci nevázne hypotéka. „My jsme si prostě na ta horká kamna s manželkou museli sáhnout. Finančně jsme sice trochu rozklíženi, ale zase nás to posílilo ve vztahu,“ komentuje svou zkušenost s podnikáním.

Hvězdná party zatím zaujala jen tím, jak se herci umí smát svým vlastním vtipům.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden