Jak jsem donutila tlustou vnučku zhubnout?

Byla to hezká dívka. Jak si ale našla manžela, změnila se k nepoznání. Jejich gastronomické orgie nebraly hranice. Já ale našla způsob, jak jí přivést k rozumu.

Když bylo Denise sedmnáct, byla štíhlá jako proutek. Krásná holka, která si mohla vybírat. Našla si Vaška, pár let spolu chodili, chtěli se i vzít, ale její matka, moje snacha, dělala všechno pro to, aby svatbě zabránila. Myslela si, že si najde Denisa nějakého boháče. Prý i ona byla v mládí vyhlášená krasavice. Já ji ale znám jen jako tlustou, zakyslou matronu. Nakonec si Denisa svou lásku prosadila a byla svatba!

Celá po mamince

Denisa v těhotenství nabrala pětatřicet kilo. Sice se jí podařilo šest kilogramů shodit, ale většina zůstala. Vady na kráse maskovala oblečením. Jenže jak šel čas, těch kil začalo přibývat. Čím dál víc se podobala své matce. Až se změnila v kouli. Její manžel jí uklidňoval, že má mnoho jiných předností, má ji rád, je to fajn ženská a jestli je silnější postavy, je mu fuk. On sám si na jídle hodně zakládal. Mě to ale hrozně štvalo, vždyť jí to ničilo zdraví! Ba co víc? Narodila se jim holčička Barunka, moje pravnučka, a ta už se začala měnit v kouli jako dítě. To jsem nemohla tak nechat! Tak, jak muže může změnit žena, tak jsem si řekla, že Denisa potřebuje podnět, motivaci. V rodině kamarádky, se kterou jsem chodila na kávu, byl moc pěkný vnuk. Jako student byl rád za každou brigádu a protože hrál amatérsky divadlo, byla jsem přesvědčená, že roli svůdníka zvládne na výbornou.

Ledy se hnuly

Okouzlující René vplul do života Denisy snadněji, než jsem si myslela. Když jsem při svátečním rodinné obědě zaregistrovala, že má Denisa údajně žaludeční nervózu, kvůli které nemůže jíst, pochopila jsem, že začala na sobě pracovat. Pořídila si postupně permanentku do bazénu a předplatné do posilovny. S Barunkou začala jezdit na výlety a vařit zdravě, jinak, než manželovi. S potěšením jsem sledovala, jak ty dvě hubnou a pozbývají své neohrabanosti. Až se to ale celé nakonec vymklo z rukou. Denisa se zamilovala. Nikoliv ale do studentíka, kterému jsem ochotně platila, ale do trenéra v posilovně. Tak jsem nechtěně zavinila rozpad rodiny. Vašek si našel jinou partnerku, se kterou dál utěšeně tloustnou, zatímco naše Denisa s Barčou jezdí celé léto na kolech a spí pod stanem a lezou po kopcích s trenérem. Někdy mě hlodá svědomí, ale pak si řeknu, jak by ta vnučka s pravnučkou dopadly, kdyby se sebou nezačaly včas něco dělat? Zdraví je určitě to nejdůležitější!

Milena (67), Česká Skalice

reklama
reklama