Jak jsem se na slavnosti utrhla ze řetězu

Když se člověk napije, dokáže vymyslet velké hlouposti. Ta sázka byla ale vysoká a hodně lákavá. Všechny zábrany a mravy šly stranou.

Byla jsem rozvedená, dvě děti na krku a žádný chlap v dohledu. Takže mi z té samoty a mateřských povinností hrabalo. Do toho jsem trpěla nedostatkem peněz a děti nepatřily k nejposlušnějším. Ženská vydrží hodně, ale u mě to bylo ještě o něco víc.

Tehdy byly prázdniny, konec srpna, jedno moje dítě si půjčila sestra a druhé si vzala maminka. Musely být zvlášť, vzít si obě zároveň, to nešlo. Děti se rvaly jako koně, a pokud tomu tak nebylo, bylo ještě hůř. To zaručeně společně vymyslely nějakou strašlivou zlotřilost.

Užít si svobody!

Po dvou měsících takového soužití od rána do večera jsem se radostí z toho, že budu mít týden klid, utrhla ze řetězu. Naplno jsem si užívala každý den, až došlo na tu nešťastnou grilovačku. Vypila jsem toho hodně a pak došlo na sázku. Každý mi dá dvoustovku, když rozvedu naše vesnické novomanžele – Kocourkovy.

Velká intrikánka

Všechno jsme to sepsali a stvrdili podpisy. Když jsem druhý den ráno vystřízlivěla, nemohla jsem s mokrým hadrem na hlavě uvěřit, co jsme to vymysleli. Hned vzápětí jsem si ale spočítala, že částka nebude zanedbatelná.

Pro matku samoživitelku lákavá. Nikdy bych netušila, čeho jsem schopna a co dokážu vymyslet. Jaké mám velké přesvědčovací schopnosti. Do svého plánu jsem zainteresovala atraktivní kolegyni z práce.

S vypůjčeným dobrým fotoaparátem jsem číhala na chvilky, kdy se vlísá kolegyně do blízkosti nic netušícího novomanžela. Nebylo to až tak těžké nadělat několik fotek, kdy se Miluška přitulila. A pak už je jen poslat jeho ženě.

Jsem prý mrcha

Povedlo se. Hádky probíhaly nejen v soukromí, ale i na zahradě. Pořád se ale žádný z nich nestěhoval. Tak jsem Miluši poslala k novomanželům domů. Její etuda byla hodná herečky. Nebohá novomanželka vystřelila z domu, ani si věci nesbalila. „Tady máš ty prachy!“ vysázel mi je krátce nato jeden účastník sázky.

„Dám ti je celé sám, je to nechutné!“ Stejně tak se postupně vyjádřili ostatní a shodli se na tom, že jsem mrcha, která je schopná pro peníze všeho. Byli jsme přece opilí a nikoho nenapadlo, že bych vzala tu sázku vážně a ty dva mladé lidi opravdu rozvedla.

Účastníci sázky se vydali za mladou Kocourkovou, aby jí pověděli o sázce, a zachránili tak manželství. Nakonec jsem to byla já, kterou celá vesnice odsoudila.

Helena (53), Ostravsko

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden