Jak jsem zkusila vyvolávat duchy

Lidé dělají ze zoufalství občas hodně zoufalé činy. Já se chytla magie. Seance odhalila můj nový život.

Když ženu, která nikdy neměla děti, opustí ve čtyřiceti manžel, nemá nikoho. Do práce jsem sice chodila, ale nikdy jsem si kolegyně k tělu nepouštěla.Věnovala jsem jen domovu a manželovi. Nikdy jsme neměli ani žádné zvíře. Manžel si je nepřál. Když mě manžel náhle opustil, hned druhým dnem nastalo v mém životě ticho. Nikoho jsem nezajímala, neměla jsem komu zavolat.
Přišla chvíle, kdy mi moje samota začala vadit. Najít si tak nějakou spřízněnou duši! Oblékla jsem se, a vyrazila do kavárny. Zrak mi spočinul na skupince žen. Náramně se bavily, smály se a listovaly v knize, která je zajímala.Špicovala jsem uši, o čem jde řeč. Zajímaly je bylinky. Věc, o které bych si s nimi mohla povídat. Ty ženy měly v sobě zvláštní sílu, která mě zbavila jakýchkoliv zábran. Za hodinku jsem se už smála s nimi.Dámy mě pozvaly na večerní posezení při kávě k jejich dobré známé.

Od bylinek k seanci

Když jsem dorazila na místo, už tam všechny byly. Majitelka bytu byla zvláštní. Usadily jsme se kolem velkého kulatého stolu, všude byly rozsvícené svíce.„Dáme karty?“ zeptala se. Já vrtěla hlavou, že je neumím. Však se to rychle naučíš. Zabrala jsem se do hry, až jsem zapomněla na čas. Najednou byla bez minuty půlnoc. „Dámy, je načase!“ Karty ze stolu zmizely a než jsem se nadála, byla jsem s ostatními spojena pevným stiskem rukou.Seance! Na útěk bylo pozdě. „Musíš udělat něco se životem,“ řekla mi ta žena. „zeptáme se duchů, co bys měla dělat.“ Byla jsem jako omámená, nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem se dozvídala. Do týdne změním práci, v létě si najdu partnera na Slapech a v listopadu s ním otěhotním.

Takový nesmysl!

Vždyť já přece už nebudu mít vztah, manželství a rodinu… odcházela jsem zmatená a ráno byla v práci nevyspalá. Jako ve snu jsem vnímala výpověď, kterou jsem dostala. A za dva dny jsem šla na pohovor, ve nějž jsem vůbec nevěřila, že by dopadl dobře.Byla to práce mých snů. A ona opravdu vyšla. S novou kolegyní jsme v létě vyrazily na víkend na Slapy, kde měla chalupu. A tam jsem potkala Martina. Byl vdovec a bezdětný k tomu. V listopadu jsem s ním otěhotněla.Dnes máme rodinu a jsme šťastní. Nikdy bych nevěřila, že duchové existují a můžou nám v těžkých chvílích poradit.

Mirka (43), Chomutov   .

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama