Moje sladké tajemství

Jak lehce zatočit s letními neduhy a být stále krásná

Léto je teprve ve své půlce! Na každém rohu na vás ale mohou číhat během teplých dní u vody nebezpečí. Na to, abyste se jich co možná nejrychleji a nejšetrněji zbavila a byla zase bez vady na kráse, máme pro vás pár rad!

Sluneční paprsky, otravný hmyz nebo nabitá koupaliště. To všechno může mít vliv na vaši pokožku. Poradíme vám, jak se pomocí bylinek těchto chvilkových nedostatků na vašem těle rychle zbavit, abyste byla zase krásná bez jediné chybičky.

Když se příliš potíte

V horkých letních dnech se musíte smířit s tím, že se budete trochu víc potit. Abyste to alespoň trochu eliminovala, sáhněte po zázračné šalvěji nebo ořešáku královském. Odvary z těchto dvou bylin vás totiž dokážou příjemně ochladit. Použít můžete také vrbu nebo pelyněk, který z těla odstraňuje bakterie. Právě ty mohou mít vliv na nadměrné pocení. Případný nepříjemný zápach odstraníte výluhem z listů černého rybízu a kopřivy.

Měsíčková mast jeučiněný zázrak namnoho problémů

Zdravé nohy

Také se na veřejných koupalištích děsíte nevzhledné plísně dolních končetin? Pokud mykóza postihla i vás,
nevěšte hlavu. Namažte si místa mezi prsty včetně nehtů nejlépe měsíčkovou mastí. Ta totiž velmi rychle pomáhá obnovovat novou kůži při jejím náhlém poškození. Úžasné je v souvislosti s plísněmi také kiwi nebo grepový olej.

Zbavte se štípanců

I takové neškodné bodnutí od hmyzu nevypadá v romantických lehkých šatičkách zrovna pěkně. Aby na vás komáři, ovádi a mušky vůbec nešli, natřete se levandulovým olejem. Nejen že budete krásně vonět, ale tato výrazná vůně bude otravný hmyz zaručeně odpuzovat. Pokud vám přesto přese všechno uštědří nějaký komár svědivé bodnutí, namažte ho olšovou mastí, která kůži zklidňuje a zároveň hojí.

Lék na spálenou pokožku

Je jasné, že když už vyrazíte k vodě, toužíte po krásně opálené pokožce. Měla byste ale i přesto dbát na to, aby vaše opalování bylo také zdravé. Proto ještě než vylezete na přímé sluneční paprsky, měla byste sáhnout po bylinkách, které podporují obnovu kožních buněk. Skvěle vám poslouží například sprej s výtažky z pýru, tea tree a kostivalu. Ty všechny mají skvělé hydratační účinky a pomáhají navrátit kůži pružnost.

RADA NA ZÁVĚR

Bylinky můžete použít jak v kuchyni, tak i v koupelně. Pořiďte si proto sazeničky na svou zahrádku nebo na balkon, ať je máte pořád pěkně po ruce! Uvidíte, jak se vám budou hodit

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden