Jak mít krásné a hebké rty

Ať chcete nebo ne, rty jsou výrazným prvkem obličeje a před ostatními je neschováte. O to horší je, když působí nezdravě, jsou suché a popraskané.

Jak pečovat o rty, aby za každého ročního období i počasí byly dokonalé? Jaký balzám na rty vybrat? Máme pro vás několik tipů a triků, díky nimž budou vaše rty v perfektní kondici.

Pravidelné obrušování

Aby byly rty krásně jemné a hladké, dopřejte jim pravidelný peeling. Jak? Vezměte měkký čistý kartáček na zuby, navlhčete jej a rty jím několikrát jemně přejeďte. Vyzkoušet můžete i domácí směs z medu, třtinového cukru a kokosového oleje, kterou rty alespoň dvě minuty masírujte.

Správná výživa

Jídelníček je alfou a omegou také co se týče vzhledu a zdraví rtů. Popraskané rty a bolavé koutky mohou značit nedostatek některých vitaminů a minerálů. Do jídelníčku proto zařaďte potraviny s obsahem zinku a vitaminů skupiny B. To je například celozrnné pečivo, ořechy, hovězí maso, listová zelenina, fazole nebo ryby.

Kvalitní balzám

Při výběru balzámu se nenechte zlákat krásnou vůní, ale vždy si přečtěte, co obsahuje. Ve složení kvalitních tyčinek na rty by neměly chybět látky, jako je bambucké máslo, mandlový či olivový olej, panthenol, UV faktor a vitamin E.

Odlíčení nepodceňujte

Pokud používáte rtěnku nebo lesk na rty, nikdy nezapomeňte na odlíčení. Stačí použít jemné pleťové mléko, které si poradí i s voděodolnou či mastnější texturou. Poté naneste oblíbený balzám, který rty přes noc vyživí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama