Jak na dokonalou pleť za 48 hodin?

Každá kůže je jiná a každá proto vyžaduje jinou pozornost. Poradíme vám ale několik fíglů, jak zachránit svoji pokožku na poslední chvíli.

1. Dodržujte pitný režim

To, že byste měla denně vypít minimálně dva litry tekutin, není třeba zdůrazňovat. Pokud ale chcete dosáhnout za několik hodin toho, ž e bude vaše pleť vypnutá a hydratovaná, vyvarujte se jakéhokoli jiného pití než vody.

V první řadě zapomeňte na ranní kávu, slazené nápoje, limonády a dvojku bílého vína k večeři. Hlavním cílem je nevystavovat tělo pocitu žízně. Dva litry vody denně je optimální množství. Pokud byste totiž pila tekutin na druhou stranu příliš, byla byste zbytečně nafouklá. A to přece nechcete!

2. Musíte se hýbat

Jak jinak dostat z pleti škodlivé látky a toxiny, když ne pohybem? Během toho se totiž příjemně zpotíte a právě to je cesta, jak vyplavit z těla škodliviny. Jinou cestou je navštívit během těchto dvou dnů saunu nebo páru, kde docílíte podobného efektu. Ideální je podstoupit tuto variantu oba dva vytyčené dny a vaše pleť bude nádherná! Co naopak není doporučeno jako zrovna vhodná aktivita, je plavání.

Chlor v bazénu totiž vaši pokožku ještě více vysuší a právě to teď není vůbec žádoucí.

3. Pečujte o sebe

Po takové fyzické zátěži je zapotřebí pleť důkladně ošetřit. To znamená především opláchnutí obličeje klidně i několikrát po sobě a následné očištění micelární vodou na kusu vatového tampónku.

Poté až budete mít obličej zase suchý, můžete ho namazat hydratačním krémem.

4. Vsaďte na kvalitu

Domácí masky a ručně vyrobené krémy jsou sice skvělá věc, ale v tomto případě, kdy vás opravdu tlačí čas, sáhněte radši po zaručené kvalitní kosmetice, která je určená na váš typ pleti.

Nemusíte kvůli tomu kupovat další drahé přípravky, ale jeden až dva kvalitní krémy se vám doma budou hodit.

Rada na závěr

Tyto rady jsou sice efektivní, ale nedoporučuje se na ně spoléhat s pravidelností. Pro celý organismus jde totiž o poměrně nárazovou akci, která pro něj není moc zdravá..

reklama
reklama