Jak na krásný dekolt?

Toužíte po dokonale vypadajícím dekoltu? Bez pravidelné péče, cvičení a dodržování kosmetických pravidel ho nedosáhnete. Vyzkoušejte osvědčené rady.

Aby byla pokožka v oblasti dekoltu a šíje dostatečně zhydratovaná, vyživená a na pohled působila odpočatě, vyplatí se o ni pečovat minimálně stejně tak svědomitě, jako to máte zažité v péči o svou tvář.

Střídavá sprcha

Sprchujte svůj hrudník střídavě teplou a studenou vodou – právě ta podporuje prokrvování a zesiluje tkáň. Sprchou masírujte každé prso krouživými pohyby od bradavky směrem nahoru. Po masáži nezapomeňte prsa natřít výživným krémem nebo olejem.

Hydratujte

Pokožka v dekoltu je tenká a citlivá, proto byste ji měla hýčkat speciální kosmetikou určenou pro péči o dekolt ideálně dvakrát denně, tedy ráno i večer. Jednou týdně pak můžete pokožce v této oblasti dopřát také jemný pleťový peeling.

Citronové obklady

Minerální látky a ovocné kyseliny obsažené v citronu vyživují a zkrášlují pleť. Nakrájejte citron na kolečka a přiložte je jako masku na dekolt na 5 minut. Nebo citronem prsa jemně namasírujte.

Spěte na zádech

Pokud budete ležet a spát na břiše nebo na boku, tak svému dekoltu neprospějete. Kůže se začne krabatit a stlačovat do vrásek. Proto raději spěte na zádech.

Pravidelně cvičte

Posilování prsních svalů pokožku zpevňuje i prokrvuje, takže bude mít zdravější a zářivější barvu. Ideální jsou kliky, plavání nebo třeba veslování. Pro dosažení efektu stačí 10 minut každý den.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama