Jak na make-up

Při výběru make-upu nezapomínejte na odstín.

Pro dokonalý vzhled tváře je make-up skvělý pomocník. Musí být ale nanesený na dobře hydratovanou pleť. Potom nevytvoří nevzhledné mapy.

Make-up se dá nanášet více způsoby. Můžete použít prsty, štětec nebo houbičku. Poradíme vám, jak na ten nejlepší výsledek.

Správný postup

Ať už použijete jakýkoli způsob, vždy make-up roztírejte od středu obličeje směrem ven. To vám potvrdí každá vizážistka. Nejdříve naneste trochu make -upu do středu čela, na nos a střed brady a pak ho začněte roztírat do stran, vzhůru a dolů doztracena.

Nikdy by neměly na tváři či u linie vlasů zůstat viditelné přechody nebo fleky, výsledný efekt má být co nejpřirozenější.

Před použitím make-upu je také důležité nanést kvalitní podkladovou bázi.

Nanášení prsty

Asi nejčastější způsob je roztírání prsty; je to rychlé, snadné, můžete je použít kdykoli a na jakýkoli make-up. Vzhledem k tomu, že nejen pleť, ale i prsty samotné make-up vsakují, spotřebujete ho o něco více a samozřejmě je pak potřeba ruce důkladně umýt.

Kosmetické štětce

Na aplikaci můžete použít klasický plochý nebo šikmo střižený štětec, oba se hodí na nanášení minerálního nebo tekutého make-upu. Díky nim ho hezky zapracujete do vrásek a pórů, nebudete mít na obličeji šmouhy a výsledkem bude hladší vzhled pleti. Hůře se se štětcem pracuje jen v oblastech pod očima nebo v těsném okolí nosu.

Pěnová houbička

Už vás nebaví mít po každém líčení ruce od make-upu? Houbičku na make-up pořídíte za pár korun, ale budete ji muset častěji měnit, i když ji budete po každém použití umývat. Také aplikace zabere více času, aby byl výsledný efekt dokonalý. Navíc jako každá houba do sebe nasají dost make-upu, takže ho ve finále spotřebujete více než při použití štětce.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden