Jak na opar?

Znáte to: Nepatrné svědění, které zpočátku ani nevnímáte. Zdá se, že jde jen o podrážděnou pokožku, jenže pak vás najednou překvapí ošklivý zanícený puchýřek, který se může na tváři rozrůst do „obludných“ rozměrů! Opar způsobuje virus herpes simplex, který si nosí v těle asi 90 % veškeré populace, ale jen u čtvrtiny se objevují svědivé puchýřky.

Stačí prochladnout, být ve stresu, zpotit se při horečce, leknout se anebo to přehnat s opalováním. Ženy trápí i při menstruaci. Léčí se těžko, léčebné přípravky zabírají, jen když opar vzniká.

Zkuste domácí léčbu:

Led – pomůže zejména v první fázi trnutí. Několikrát denně přiložte na postižené místo kostku ledu. Meduňka – mast nebo olejíček z meduňky urychluje hojení. Je prokázáno, že prodlužuje i intervaly ve výskytu oparu.

Myrhovník – 10x denně potírejte opar tinkturou z myrhovníku, ničí viry a urychluje hojení.

Černý čaj – na opar přikládejte spařený sáček kvalitního černého čaje. Obsahuje látky, které ničí viry, zmenšují otok a snižují bolestivost.

Vazelína – poté, co se utvoří stroupek, potírejte ho čistou vazelínou. Předejdete popraskání a krvácení.

Vitamin E – puchýřek potírejte olejem z tobolek vitaminu E. Puchýřky se snažte vysušovat pomocí antiseptického roztoku a určitě vyzkoušejte přírodní olej z čajovníku – tea tree.

Ve chvíli, kdy s oparem zápasíte, nesportujte a fyzicky se nenamáhejte.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama