Moje sladké tajemství

Jak na to: pečujte o hřebeny a kartáče

Na hřebenech a kartáčích se nezachytávají jenom vypadané vlasy, ale také nečistoty, třeba prach a smog. Z pokožky hlavy se přenáší maz a odumřelé kožní buňky. Dále tužidlo, lak na vlasy, suchý šampon. Čím má hřeben hustší zuby, tím větší nepořádek se mezi nimi zachytí.

Po každém česání odstraňte z hřebenu zachycené vlasy. Půjde to snadněji, než když se v průběhu dní nahromadí, což je náročné především u kartáčů. Když se vlasy spojí a vzdorují vytažení prsty, sáhněte po pomocníkovi. Pomůže vyčesání jiným hřebenem nebo špička tupírovacího hřebenu.

Hoďte ho do myčky

Obyčejné plastové hřebeny stačí jednou týdně otřít dezinfekčním ubrouskem. Pokud jsou mastné a olepené zbytky stylingu, namočte je na pár minut do misky s horkou vodou a kapkou saponátu a potom vydrhněte kartáčkem.

Hřebeny lisované z jednoho kusu plastu se dají přidat do myčky. Obvykle to vydrží i plastové rozčesávací kartáče s bodlinkami, ovšem ty levnější by mohl tlak vody a teplota ohnout.

Zvláštní zacházení

Přírodní dřevěné hřebeny umyjte v jemném šamponu na vlasy. Nelouhujte je dlouho, nesušte na sluníčku ani na topení. Stejně postupujte u kartáčů s přírodními štětinami.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden