Jak na zářivou blond barvu bez žlutého nádechu

Světlé vlasy jsou krásné, ale často se stane, že už pár dnů po odbarvení získají nepěkný žlutavý nádech a ztrácejí lesk.

Péče je základ


Bez používání správného šamponu a kondicionéru nebudou odbarvené vlasy pěkné. Používat byste měla pouze takové, které jsou speciálně určené na blond vlasy. Ty totiž obsahují speciální látky, které zabraňují vymývání odstínů a péči doplňte kondicionérem ze stejné řady, jejich účinek se doplňuje a vaše vlasy ochrání každý den. Pokud vás trápí opravdu výrazné žlutavé tóny, vyzkoušejte takzvané silver šampony. Jsou určené především pro šedé vlasy, ale i u blond dokážou neutralizovat veškeré barevné pigmenty a vykouzlit krásný chladný tón.


Přírodní lesk


Zářivý lesk a podporu barvy poskytnou vlasům také oplachy z přírodních ingrediencí. Po umytí vlasů a použití kondicionéru je opláchněte vlažnou vodou se šťávou z 1 citronu nebo výluhem z heřmánku. Dvě hrsti sušené bylinky přelijte litrem vroucí vody, nechte 15 minut vyluhovat a přeceďte. Dobře fungují i na podporu a zesvětlení odstínu. Citron použijte na platinovou barvu a heřmánek zase doporučujeme na světlou blond. Neutralizaci nažloutlého tónu zajistí zase oplach levandulovým nálevem.

Masky a ochrana


Zvykněte si jednou týdně dopřát vlasům masku, opět speciálně určenou pro blondýnky. Dodržujte návod na obalu a nechte ji působit tak dlouho, jak radí výrobce. Poté ji opravdu důkladně vymyjte, aby případné zbytky vlasy zbytečně nezatěžovaly. Maska pomůže uchovat barevné pigmenty uvnitř vlasu a na rozdíl od kondicionéru její ingredience pronikají až do jeho hloubky. Kdykoli budete mít pocit, že jsou vlasy suché, vetřete do nich pár kapek pečujícího oleje. A chraňte je i před sluncem pomocí ochranného spreje.

reklama
reklama

Komentáře