Můj čas na kafíčko

Jak najít pro svou pleť dokonalý make-up

Správný make-up je tím nejlepším pomocníkem, jakého si žena může přát. Už dávno neplatí, že pleti škodí.

Pravě naopak. Po nanesení vytváří ochrannou bariéru mezi pletí a okolním prostředím plným prachu, UV paprsků a dalších pro kůži škodlivých vlivů. Zároveň, díky obsahu aktivních složek, zlepšuje strukturu pokožky podobně jako třeba krém.

Vzoreček domů

Pokud se vám zdá, že jste natrefila na ten správný odstín, požádejte prodavačku o zkušební vzorek, abyste si mohla make-up v klidu vyzkoušet doma na celou tvář. Tak zároveň zjistíte, jak dlouho vydrží, zda pleť nevysušuje a také to, jak si rozumí s podkladovým krémem, který používáte, korektorem a dalšími líčidly.

Výhodou tekutého make-upu je, že se snadno roztírá.

Dostatečné krytí

Zápasíte každé ráno s korektorem a zakrýváte pupínky nebo pigmentové skvrny? Pak požadujte velmi dobré krytí. Jestli naopak nic podobného nepotřebujete a chcete jen pleť sjednotit a rozzářit, volte lehčí texturu, kterou mají hlavně pěnové make-upy. Vyzkoušet můžete i BB nebo CC krémy.

Dokonalé splynutí

Se správným make-upem se nemusíte obávat efektu masky. Pro přirozené sjednocení pleti je ideální tekutý make-up, který se velmi snadno roztírá a je vhodný pro všechny typy pleti (pokud máte mastnější pleť, vybírejte s nápisem „oil free“, sušší pleti naopak budou vyhovovat přípravky s hydratačními složkami).

Tekutý make-up nanášejte nejprve na hřbet ruky a až poté ho pomocí speciální houbičky, které se říká beauty blender, nebo štětce se syntetickými štětinami aplikujte na tvář. Předtím vždy použijte podkladovou bázi nebo krém, který prsty důkladně rozetřete doztracena.

Nezkoušejte make-up na hřbet ruky, krk ani čelo. Nejlepší je na to hrana čelisti, kde se tvář propojuje s krkem.

Hutný, nebo lehký?

V případě tekutého make-upu musíte vzít v potaz i jeho texturu, která uspokojí právě váš typ pleti. Pokud máte problematickou pleť a trápí vás rozšířené póry, zapomeňte na hutné, krémové make-upy. Nejlepší službu takové pleti prokážete lehkým, nedráždivým make-upem s antibakteriálními složkami.

Unavené a stárnoucí pleti uděláte dobrou službu přípravky se sametovou texturou a označením „anti-age“ a „youth“, které pleť rozjasňují, zpevňují, hydratují a celkově zlepšují její vzhled.

Na suchou pleť používejte krémové přípravky s hydratačními a výživnými látkami. Pro mastnou pleť jsou určeny matující make-upy bez olejů, které pokožku vyhlazují, matují a omezují tvorbu kožního mazu.

Když se musíte rychle rozhodnout 

Nezkoušejte make-up na hřbet ruky, krk ani čelo. Nejlepší je na to hrana čelisti, kde se tvář propojuje s krkem. Díky tomu předejdete nevzhlednému tmavému přechodu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden