Jak najít rovnováhu

Život dokáže přinést obtížné situace, se kterými se vyrovnáváme různě. Nadbytečný stres ovlivňuje naše duševní rozpoložení a celkové zdraví.

I přes to, že nás život vystavuje nelehkým zkouškám, je důležité nalézt rovnováhu.

Chce to plán

Vezměte si papír a tužku a sepište si seznamu úkolů. Odškrtávání splněných povinností vám navíc udělá radost. Předem si rozmyslete, co a kdy budete jíst. Naplánujte si i zábavné aktivity, na které se budete moci těšit.

Vaše nálada se zaručeně zlepší a budete se celkově cítit lépe. Zajděte třeba na hodinu jógy nebo si naplánujte bowlingový večer s přáteli a rodinou. Tyto aktivity vás vytrhnou z denní rutiny, donutí vás vyjít z domu, navíc přijdete na jiné myšlenky a alespoň na chvíli zapomenete na okolnosti, které vás přivedly do psychické nepohody.

I takové malé radosti mohou mít velký vliv na to, jak se cítíte.

Procházejte se a nebuďte sami

Ať jste doma nebo v kanceláři, jděte se odreagovat ven a na chvíli se projděte. Trávit čas s našimi milovanými během období stresu dokáže udržet myšlenky dál od problémů. Věnujte se společně aktivnímu pohybu spíše než posedávání u stolu plného občerstvení.

Akorát byste mlsala nezdravá jídla a ve vaší hlavě by se zbytečně proháněly chmurné myšlenky. Trávit aktivně čas s těmi, které máte rádi, vám dodá emocionální podporu a té není ve stresových situacích nikdy dost.

Pozor na svačinky

Sladkosti vám sice mohou pomoci zmírnit stres, ale ve skutečnosti vám dodají jen chvilkový pocit pohody. Pokud vaše tělo zaznamená výrazné výkyvy hladiny cukru v krvi, mohou se projevit změny nálad, deprese nebo úzkost.

Cukr se do krve dostává velice rychle, dodá tělu okamžitou energii, kterou však rychle vyčerpá. Nehledejte proto řešení problémů v tabulce čokolády a dejte si raději svačinu bohatou na proteiny.

reklama
reklama

Komentáře