Jak odstranit vrásky?

Netouží po nich žádná žena. Právě proto je třeba proti nim bojovat a konečně je porazit!

Do jisté míry jsou vrásky ozdobou každé stárnoucí ženy a s přibývajícím věkem se jim žádná nevyhne. Ale všeho moc škodí. Proto je nezbytné jim dát včas stopku! A to pomocí dávno prověřených domácích postupů!

Lékařské procedury a kosmetické výrobky jsou sice stále na vyšší úrovni, ale zbavit se vrásek na sto procent zkrátka není možné. Pokud tedy nechcete utratit balík peněz za estetické zákroky, které z vás ještě ke všemu udělají jiného člověka, zaměřte se spíš na to, jak ošálit zrak. I když tam totiž jsou, můžete se postarat o to, aby byly co možná nejméně vidět pouhým okem. Ptáte se jak? Tady je hned několik tipů.

Usínejte zásadně na zádech nebo boku.

Jak máte správně spát?

Asi pro vás nebude zase takovou novinkou, že stres neprospívá celému organismu. A to právě včetně vaší pleti. S tím je spojená i doba spánku. Ta by měla být dostatečná nejen na to, abyste si odpočinula a načerpala novou energii, ale také aby se stihla regenerovat vaše pleť. Odborníci tak doporučují alespoň šest hodin denně. Hraje v tom také roli to, jak spíte. Abyste totiž kůži zbytečně nevytahovala, je rozhodně lepší spát na zádech.

Nedovolte vzniku dalších vrásek

Vrásky se nejvíce tvoří kolem očí a také úst. Proto byste se měla vyhnout určitým grimasám, které tvorbu vrásek podporují. Rozhodně vám nechceme zakazovat, abyste se často smála a krčila jemnou kůži kolem očí. Právě tyhle vrásky totiž považuje mnoho žen dokonce za přednost. Řeč je spíš o vráskách na čele a kolem úst. Na čelo platí jednoduché pravidlo. Nemračte se. Právě při tom totiž nejvíce čelo krčíte. A to nejen, když jste smutná nebo rozzlobená, ale kolikrát i při každodenní mluvě i obyčejných věcech. Zkuste se na to zaměřit a dát si větší pozor. Vrásky kolem úst budete naopak eliminovat tím, že nebudete například pít brčkem, kdy se kůže zbytečně vytahuje. Také se v pokročilém věku nepouštějte do doporučených cviků obličeje, které vám mají posílit mimické svalstvo. Tím si totiž také vytahujete jemnou kůži především kolem vašich úst.

Opalovací krémy jsou naprostý základ.

Napravte hříchy z mládí

V mládí jen málokterá z nás dbá na pravidelnou hydrataci pokožky. Právě to se ale může na vaší pleti projevit už po pětadvacátých narozeninách. Pokud patříte taky mezi ně a zpytujete svědomí, ještě neházejte flintu do žita. Začít můžete v každém věku a čím dřív, tím líp. Při výběru hydratačního krému ale nešetřete. Je potřeba pokožku obličeje i krku dostatečně zásobit vodou, aby se nevysoušela a neodlupovala. Pak jsou totiž vrásky daleko hlubší a tím pádem i viditelnější.

Pozor na nebezpečné sluneční paprsky

Komu by nedělalo dobře vyhřívání se v slunečních paprscích. Myslete ale přitom také na to, že i když je vám dobře na duši, nemusí žhnoucí slunce nejlépe snášet vaše citlivá pleť. A vězte, že vám to dříve či později vrátí. Když pomineme hrozbu zdravotních komplikací, kterou spálená kůže přináší, urychluje slunce také tvorbu vrásek. Proto byste se měla chránit nejen opalovacími krémy s dostatečným ochranným faktorem, ale také dlouhými rukávy nebo většími klobouky. A to dokonce i tehdy, když máte na dovolené pod mrakem.

reklama
reklama