Můj čas na kafíčko komerční sdělení

Jak pečovat o střeva a zažívání

Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev a podobně? Zaměřte se na svá střeva a vraťte jim kondici přírodní cestou.

Největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

Největším lidským imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a zda odolá útokům různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

V organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde často ruku v ruce s problémem trávení.

Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou či duševními obtížemi – depresí a úzkostí. Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi. Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny, ba mnohdy ani léky, a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti. To se samozřejmě děje také, pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.

Prvoci ve vodě

Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami. Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.

Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené. Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.

Jak předcházet a pomáhat si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin.


 • Zkontrolujte zdroj vody, popř. instalujte domácí UV-filtr.

 • Zkontrolujte vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultujte možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.

 • Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. K jejich užívání přistupujte s uvážením, popř. se ošetřujícího lékaře vždy zeptejte na jinou možnost.

 • Zamyslet se nad možností parazitární a jiné infekce – chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování…. Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy… nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.

 • Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte. Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi.

 • Udržujte mikroflóru střeva, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravte jídelníček.

 • Držte jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.

 • Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.

 • Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku – k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte!

 • Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci. Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.

 • Posilujte zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,


Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní nebo patnáctidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura Imuneco. Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu.

Obsahuje účinné látky více než deseti českých bylin, Vyvážená směs obsahuje byliny protizánětlivé, hojivé, pro správné trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické.

Aloe Vera doplňuje struk turu a je obecně pro spěšná na zažívání. Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu.

Hustá struktura nápoje umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Účinný je také na akutní, nejspíše bakteriální, průjmy nebo běžné zácpy. Je vynikající dvakrát ročně kúra jako podpora čištění nebo peristaltiky a prevenci. Doporučuje se i pro diabetiky a celiaky.

Vitestin® umějí individuálně upravit na míru v případě obav ze reakcí na některé byliny. Zavolejte, rádi vám poradí.

Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.

www.vitestin.cz

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden