Jak předcházet zarůstání nehtů?

Zarůstání nehtů je problém, který se týká především prstů u nohou. Zarůstat mohou nehty na vnitřní i vnější straně palců, na ukazováčcích, prostředníčcích, prsteníčcích i malíčkách Dříve se zarostlý nehet řešil strhnutím, dnes se využívají již modernější a účinnější metody.

Čím se projevuje zarůstající nehet

Na začátku obvykle ucítíte tlak nehtu na jeho okolí. Může se zde objevit i mírné zarudnutí. Pokud se tento stav nijak neřeší, může nehet zarůst do kůže, rána se zanítí a vy sami již nejste schopni se problému zbavit. Zarůstající nehet se může objevit opravdu znenadání – například po nošení nových bot.

Předcházejte zarůstání nehtů

Základní prevencí před zarůstajícími nehty je vhodná obuv. Volte boty s volnější a kulatou špičkou.
Nehty na nohách nikdy nestříhejte do kulata, vždy by měly mít rovný tvar. Jestliže si nejste jisti správným střihem, navštivte pedikérku, která vám s úpravou nehtů pomůže. Zároveň může odstranit první předpoklady pro zarůstající nehet. Tvar nehtu je částečně dán i dědičností. Na nehty používejte výhradně ostré nůžky nebo kleštičky. Jejich stav kontrolujte jedenkrát týdně, kdy z nehtu vždy odstraníte nečistoty a starou kůži..

reklama
reklama

Komentáře