Jak předejít tvorbě pigmentových skvrn?

Zanedlouho opět vypukne hlavní opalovací sezona. Při vystavování tváře a celého těla sluníčku se však mohou objevit i pigmentové skvrny, kterých se pak jen obtížně zbavíte. Lepší je, jim předejít. Jak? Nejlépe vhodnou kosmetikou.

Pokud víte, že máte k tvorbě pigmentových skvrn sklony, měla byste si už před létem pořídit speciální (lékařské) kosmetické produkty, které dovedou hnědým flíčkům předcházet. Vyzkoušet můžete například produktovou řadu Enlighten od lékařské kosmetiky NeoStrata.

Je bohatá na extrakt z hroznových jader, výtažky z alpských rostlin a lékořice, a vitaminy C a E. Ošetřovat pleť byste pak měla v následujících krocích…

Nejprve očistit

Prvním pomocníkem je čistící gel. Jím odstraníte z pleti mastnotu i make-up a díky obsahu drobných perleťových částeček dopřejete pleti i velmi jemný peeling přispívající k obnově kožních buněk. Pleť bude krásně projasněná a připravená na další péči.

Rostlinný doping

Po vyčištění pleti přichází na řadu lehké sérum, které bylo vyvinuto přímo pro pleť trpící hyperpigmentací vlivem UV záření, hormonálními změnami či stárnutím. Sérum obsahuje peptidy, lékořicový extrakt, výtažky z alpských rostlin, vitamin C a rozjasňovače bránící tvorbě pigmentových skvrn.

Hydratační krém

Ve třetím kroku (po důkladném vyčištění a aplikaci séra) aplikujte na pleť hydratační krém s SPF faktorem, vitaminem E a antioxidanty. Šetrně pleť zbavuje odumřelých kožních buněk, podporuje přirozenou buněčnou obnovu a sjednocuje barvu i tón pleti.

Péče na dobrou noc

Před spaním pak vyměňte denní krém za dva osvědčené noční produkty. Prvním z nich je lehký noční fluid s retinolem, vitaminy C a E, a výtažky z alpských rostlin. Také tento malý zázrak v tubičce přispívá k eliminaci hyperpigmentace.

Na konec si můžete na pomoc přizvat ještě vysoce silný a účinný gel, který díky obsahu aktivních rozjasňujících látek, kyseliny kojové a vitaminu C pomáhá redukovat výskyt již existujících pigmentových skvrn a současně zabraňuje tvorbě skvrn nových.

reklama
reklama

Komentáře