Jak se český Fred Astaire protancoval životem

Otcem vlasti i smutným hrdinou trezorového filmu. Vlastimil Brodský prožil život jako na houpačce.

Málokdo dostane do vínku tolik talentu jako Vlastimil Brodský. Galantní major z Menzelova Rozmarného léta, nezapomenutelný Karel IV. z Noci na Karlštejně i milovaný vypravěč rozhlasových pohádek Hajaja v jedné osobě. A přitom on se odjakživa chtěl stát obdivovaným tanečníkem.

Narodil se v Ostravě-Hrušově, a to je asi tak všechno, co se o jeho vstupu na svět ví naprosto jistě. Osvědčení životopisci se nebyli schopni dohodnout ani na tom, zda jeho otec byl nemajetná kancelářská myš, která o ruku bohaté dcery ředitele sklárny směla požádat až ve chvíli, kdy pod srdcem nosila Vlastimila, či dobře vydělající pojišťovací úředník. A zda se maminka mohla zcela věnovat řízení domácnosti a výchově syna proto, že ji živil Vlastimilův táta, či díky tomu, že ji po celý 

Zbývá vám 92% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden