Můj kousek štěstí

Jak se makedonská kráska Božidara Turzonovová stala slavnou božskou Emou?

Můj kousek štěstí

Dača je noblesní dáma, ale také žena velkého srdce, která uměla bojovat i odpouštět.

Svůj šarm a noblesu dokázala Božidara Turzonovová (80) promítnout do každé filmové i divadelní postavy. Všechny role hrála, jako by byly ty životní, dnes si užívá roli babičky.

Narodila se v bulharské Sofii, její matka byla Srbka a otec Makedonec. Od útlého věku však Božidara Turzonovová (80) vyrůstala na Slovensku. Navštěvovala dramatický kroužek, účastnila se recitačních soutěží a věnovala se hře na klavír.

Doma jí říkali zkráceně Dara, a ona v době, kdy byla maličká a ještě šišlala, o sobě hovořila jako o Dače. To roztomilé oslovení jí už zůstalo, začali jí tak říkat i přátelé.

Umělecké zájmy přivedly Božidaru alias Daču na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Už během studia dostala svou první filmovou příležitost ve filmu Most na tú stranu, kde si zahrála i se svým budoucím manželem, hercem Jozefem Adamovičem (†74).

Tito dva herci se seznámili sice už během

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden