Můj čas na kafíčko

Jak se správně nalíčit pod brýle?

Pokud nosíte brýle, jistě jste si už položila otázku: Jak se namalovat tak, aby make-up působil sjednoceně a oči nedělaly dojem ani větší, ani menší, než ve skutečnosti jsou? Dioptrické brýle dokážou make-up pozvednout, ale také vám ho mohou bez milosti pokazit, zvlášť pokud neznáte ty správné fígle.

Důkladné zamaskování

Majitelky dioptrických brýlí by si měly dát pozor na jakékoli stíny pod očima. Obroučky jejich intenzitu totiž ještě více zvýrazní a oči by tak mohly vypadat poněkud zapadle a unaveně. Zaměřte se proto na důkladný make-up, který zamaskuje byť jen sebemenší kruhy pod očima a velkou pozornost věnujte líčení horních víček.

Brýle na dálku

Pokud nosíte brýle na dálku, použijte optické triky, které oči otevřou a zvětší. Čím světlejší odstíny použijete, tím lépe. Pomohou vám také lesky a stíny s příměsí perleti. Naopak zapomeňte na výrazné černé oční linky, kterými orámujete oči z obou stran.

Vhodné je použít bílou či krémovou tužku a udělat s ní linku těsně pod hranou spodního víčka. Na horní řasy pak naneste více vrstev řasenky, na spodní naopak pouze jednu. Obočí zvýrazněte tmavší barvou, než jaké máte vlasy.

Brýle na blízko

V brýlích na blízko vaše oči budou vypadat větší, než ve skutečnosti jsou. Dovolit si proto můžete daleko dramatičtější líčení.

Budou vám slušet tmavší, temnější barvy stínů, dobře budete vypadat v tzv. kouřovém líčení. Nebojte se více zdůraznit obočí. Vyhněte se používání rozjasňovače, který oči ještě více nepřirozeně zvětší.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden