Moje sladké tajemství

Jak se zbavit chrápání?

Trápí vás nebo vašeho blízkého chrápání? Je to nepříjemná záležitost, která může třeba negativně ovlivnit partnerský vztah, ale představuje i vážné zdravotní riziko.

Chrápání je způsobeno tím, že vzduch v dýchacích cestách naráží na překážku, kterou rozechvěje. Chrápáním můžou trpět výjimečně také nachlazení jedinci a ze 70 procent je chrápání dědičné.

Jak se zbavit chrápání?

Zkuste změnit svou spánkovou polohu. Na zádech se chrápe nejčastěji, naopak pokud se otočíte na bok, chrápání může vymizet. Pomoci může také vyvýšení polohy hlavy o 15 centimetrů, zprůchodní se tak proudění vzduchu v dutinách.

Trikem, jak zabránit spaní na zádech, je zašít si do zadní části pyžama tenisový míček. Spaní na něm je nepohodlné a donutí vás obrátit se zase na bok.

Pijte, pijte, pijte

Dejte si pozor na dostatečný pitný režim, dehydratace organismu může rovněž zvyšovat pravděpodobnost, že budete v noci hlasitě chrápat. Nutné je zbavit se prachu, alergenů a zvířecích chlupů v bytě, ty mohou dráždit dýchací cesty a přispívat ke chrápání.

Pravidelné větrání pro přísun čerstvého vzduchu nám také pomůže. Častou příčinou chrápání je suché a teplé prostředí ložnice, proto se doporučuje pořídit si kvalitní zvlhčovač vzduchu. Výborné jsou éterické oleje, které do zvlhčovače přidáte a otevřou se vám tak dýchací cesty.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden