Moje šťastná hvězda

Jak se zbavit jarní alergie?

Jde to přírodní cestou a bez chemie. Alergie nás může potkat v jakémkoli věku a pyly dráždí i ty, kteří jinak alergií netrpí. Jakmile pocítíte první příznaky, je zapotřebí rychle jednat. Uvidíte, že brzy odezní samy.

Vylouhovaný měsíček

lékařský Zklidňuje a také regeneruje. Měsíček je bylinka přímo zázračná. Kromě alergie léčí i vyrážky, popáleniny nebo hemoroidy. Trpíte-li však alergií, nejúčinnější je ve formě čaje.

Polévkovou lžíci sušených nebo čerstvých květů zalijte 200 ml vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Ještě teplý čaj vypijte. Dbejte na to, abyste vypili alespoň jeden šálek denně.

Yzop na průdušky

Alergii potlačuje a zároveň nás před ní chrání. Ideální je opět čaj, který se připravuje obdobně jako čaj měsíčkový. Polévkovou lžíci yzopu lékařského zalijete vroucí vodou a necháte louhovat.

Vyzkoušet však můžete i tinkturu. Jeden díl čerstvé nebo sušené byliny zalijte pěti díly čtyřicetiprocentního alkoholu. Použijte uzavíratelnou skleněnou láhev.

Louhujte týden až čtrnáct dní, nejlépe na teplém a tmavém místě. Jednou za tři dny láhev protřepejte. Po uplynutí doby tinkturu přeceďte přes jemné plátno.

Čerstvá rybízová šťáva

Kdo má zahrádku, většinou pěstuje i rybíz. Ale k čemu ho využíváte? Už jste zkoušeli vylisovat čerstvou rybízovou šťávu? Zařaďte ji do svého jídelníčku. Hodí se i na výrobu sirupu a limonád. Navíc posiluje i játra.

Grepové semínko proti bakteriím a virům

Grep známe všichni, ale zkoušeli jste už konzumovat jeho semínka? Udělejte si z grepu koktejl a rozmixujte ho právě i se semínky. Ideální je k snídani nebo k dopolední svačině.

Vašemu organismu, především imunitě, nemůžete dopřát nic lepšího. První pomoc Alergie už zaútočila a oči vás svědí a pálí? Opláchněte si obličej ledovou vodou, klidně několikrát za sebou.

Jde opravdu o první pomoc. Do pár minut svědění a pálení samo od sebe odezní.

Inhalujte eukalyptus

Uvařte si v hrnci vodu a jakmile začne vřít, přidejte pět až šest kapek eukalyptové vonné esence. Pak hrnec umístěte na stůl, sedněte si k němu, nakloňte nad něj hlavu, přes ni si přehoďte ručník nebo utěrku a deset minut inhalujte.

Tuto proceduru opakujte každý den. Není sice nijak zvlášť příjemná, ale zato je téměř stoprocentně účinná. Místo eukalyptového oleje můžete použít i mátový.

Vyzkoušejte vazelínu

Už naše babičky i prababičky bojovaly s pylem. Jak? Obyčejnou lékařskou vazelínou. Promažte si jí nosní dírky pokaždé, když jdete ven. Vazelína má totiž zabránit proniknutí pylu do dýchacích cest.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden