Jak se zbavit knírku?

Miliony žen na světě trápí, ale ani jedna se o něm nechce otevřeně bavit. Řeč je o knírku! Máme pro vás šest tipů, jak se chloupků pod nosem šetrně zbavit!

Depilace voskem

Tuhle metodu už řada z vás zná. Na postižené místo se nanese speciální špachtlí teplý vosk. Ten se pak po ztuhnutí rychle strhne a odstraní tak i nežádoucí chloupky. Doba, než chloupky dorostou, se pohybuje od dvou do šesti týdnů. Jde o poměrně rychlou a cenově dostupnou metodu, která se dá praktikovat i v domácím prostředí. Ale! Hodí se spíše pro světlejší chloupky. Tmavé, tvrdé se nemusí podařit vytrhat všechny. Nevýhodou je i čekání, až chloupky před další aplikací dorostou. Jejich délka by měla být minimálně půl centimetru. Počítejte, že po aplikaci se může objevit vyrážka, i když ne na dlouho. Jde o podráždění způsobené voskem. Bohužel nové chloupky rostou poměrně rychle znovu. Cena za ošetření se pohybuje kolem 70 až 150 korun.

Depilační krém

Základem této metody je speciální krém, který se nanese na obličej a nechá působit. Po předem stanovené době se seškrábne stěrkou nebo jinak odstraní dle návodu na krému. Princip spočívá v chemickém útoku na keratin vlasové struktury, který se rozpustí. Tím dojde k uvolnění chloupku. Doba, než chloupky dorostou, však není moc dlouhá. Nejdéle je to dva týdny, většinou jen pár dní. Výhodou je cena, snadná aplikace a dostupnost. Metoda je vhodná pro domácí použití. Proč chloupky rychle zase narostou? Metoda je příliš povrchová. Pokud jste alergické, zeptejte se na použití vybraného depilačního krému svého kožního lékaře. Depilační krémy stojí zhruba okolo 70 až 200 korun. Určitě se vyplatí vsadit na renomovanou značku.

Domácí IPL

Princip metody je podobný jako u laserové epilace, kde laserový paprsek zmapuje přesně to místo, kde je potřeba zasáhnout,  zničí váčky pod pokožkou, ze kterých chloupky vyrůstají, a ty vás už pak trápit nebudou. Na rozdíl od laseru IPL – Intense Pulse Light čili intenzivní pulzní světlo, používá více vlnových délek, laser jen jednu. Rozhodně vás čeká povinná pauza mezi jednotlivými procedurami, a to jeden až tři měsíce. Celkově si budete muset dopřát asi 5 opakování, než chloupky přestanou na delší dobu růst. Následně vydržíte i několik měsíců bez aplikace. Chloupky, které se začnou po určité době objevovat, budou mnohem jemnější a nenápadnější. Bolesti se naštěstí bát nemusíte. Citlivá místa mírně štípnou a víc nehrozí. Výsledky budou patrné už po první aplikaci, uvidíte sama. Nevýhodou je jednorázová, poměrně vysoká cena přístroje. U značkových přístrojů se pohybuje v průměru okolo pěti tisíc korun. Jde ovšem o jednorázovou investici na mnoho let.

Laserová epilace

Jak jsme nastínili již u IPL.  Laserová epilace se ovšem provádí ve specializovaných salonech nebo na klinikách. Výhodou je fakt, že laserový paprsek zasáhne tam, kde je potřeba. Zničí váčky pod pokožkou, ze kterých chloupky vyrůstají. K úplnému odstranění je potřeba šest až osm návštěv. Jde o epilaci, takže by měl být problém zažehnán nadobro. Pozor ale, po zákroku se nesmí chodit na sluníčko. Je možné jednou za čas jít na jedno sezení a nechat si provést korekci. Cena jednoho sezení se pohybuje okolo 1000 korun.

reklama
reklama

Komentáře