Jak se zbavit kruhů pod očima

Temné kruhy pod očima přidávají léta a neznačí nic dobrého. Objeví se, pokud se nevyspíme, mnozí z nás jsou však jejich nositeli permanentně. Co s nimi? 

V  okolí očí se nachází velmi jemná pokožka, která je extrémně náchylná ke stárnutí. Stárnoucí kůže se kolem očí ještě více ztenčuje a ztrácí schopnost pravidelně se regenerovat. Proto se kruhy pod očima týkají hlavně starší generace, která jimi trpí nejčastěji. Problém bývá mnohdy doplněn nevzhlednými váčky kolem očí a otoky. V tomto místě se totiž zadržuje lymfa, voda a tuk. A to vše není pro okolí očí dobré. Vliv má také genetická dispozice a v neposlední řadě nezdravý životní styl včetně neefektivního odpočinku.

Může jít o nemoc

Naštěstí existují prostředky, jak proti kruhům pod očima bojovat, proto vám rozhodně radíme, abyste se s nimi nesmířili, už z toho důvodu, že kruhy pod očima mohou signalizovat nějakou závažnou chorobu, jako například cévní onemocnění. Využít nejprve můžete ty nejlevnější a nejsnazší, až po ty radikálnější. Tím nejklasičtějším receptem na kruhy pod očima jsou vychlazené sáčky černého čaje. Na okolí očí pomůže ale i jakýkoli chladivý obklad. Prodávají se například speciální gelové masky, které se vloží do ledničky a nechají se nachladit. Vždy však platí, že led nesmí přijít rovnou na pokožku.

Pijte, nesolte

Tyto rady ale přijdou vhod spíše po mimořádně dlouhé noci, dlouhodobý problém tolik neřeší. Pokožka pod očima je velmi závislá na přísunu tekutiny do organismu, proto se snažte poctivě pít dostatek tekutin, minimálně dva litry denně. Ty upíjejte po malých doušcích. Pozor, káva a čaj naopak vysušují! Pijte hlavně pramenitou vodu, či bylinkové čaje, nebo vodu slabě ochucenou ovocnou šťávou. Co se stravy týká, zařaďte do vašeho jídelníčku citrusové plody, avokádo, luštěniny a cokoli s obsahem železa. Výrazně omezte příjem soli, ta totiž přispívá k hromadění tekutiny, a tím pádem i k vzniku nevzhledných váčků.

Promasírujte

O pokožku kolem očí se pečlivě starejte. Skvělá jsou vitaminová séra, anebo speciální roll-ony, které okolí očí nejenom vyživují, ale také jemně promasírují. Na masáž očního okolí si můžete také zajít ke kosmetičce.

Možná je i operace

Pokud s kruhy pod očima bojujete neúspěšně a stále se jich nemůžete zbavit, můžete podstoupit operaci. Při tomto zákroku vám lékaři do místa pod okem vstříknou vlastní tuk. Této operaci se říká lipotransfer. Vlastní tuk je látka, kterou tělo bez problémů přijme, dokonce lze z této tkáně získat i tzv. kmenové buňky, které okolí očí posílí a omladí. Po operaci jsou oči oteklé, je třeba přikládat chladivé obklady. Místo by mělo být ale zhojené během jednoho, až dvou dnů. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden