Jak se zbavit zalehlých uší?

Dá se tento poměrně častý jev léčit? Na zalehlé uši znaly recepty už naše babičky. Jaké jsou ty nejvíce osvědčené?

Zívání

Pokud vás zalehnutí ucha postihne náhle - například v důsledku rychlé změny tlaku při jízdě autobusem, autem nebo v letadle, je nejrychlejším a zpravidla i nejúčinnějším řešením obyčejné zívnutí. Tlak v uchu by se jím měl vyrovnat a vy byste tak měli po chvilce slyšet opět zcela normálně. Pokud jedno zívnutí nestačí, několikrát jej zopakujte.

Zacpání nosu

Další osvědčenou babskou radou, která funguje na stejném principu jako zívnutí, je ucpání si nosu. V okamžiku, kdy cítíte tlak v uších a v důsledku toho hůře slyšíte, zacpěte si na pár chvil nosní dírky a zároveň se jimi jakoby snažte vyfukovat. Vznikne tak tlak, který by měl tlak v uších vyrovnat.

Žvýkání

K vyrovnání tlaku v uších přispívá také obyčejné žvýkání žvýkačky, případně cucání bonbonů.
Slouží zároveň i jako prevence proti zvýšenému tlaku v uších. Pokud na zalehlé ucho trpíte při jízdách dopravními prostředky či v letadle, je dobré hned od začátku po cestě žvýkat či mlsat bonbony. Problém bude daleko snesitelnější nebo mu dokonce předejdete.

Obklad z heřmánku

Při déletrvajícím zalehnutí uší, kdy už nepomáhají výše uvedené metody, je na čase vyzkoušet něco jiného. Jednou z babských rad je použití obkladu z heřmánku, který předtím povaříte v mléce. Do „vývaru“ namočíte čistý kapesník a položíte jej na zalehlé ucho po dobu několika desítek minut, než zchladne. Toto zopakujte několikrát – dokud potíže zcela nepřestanou. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden