Jak se zbavit žlutých zubů rychle a účinně?

Žluté zuby trápí řadu lidí a značně kazí dojem, který děláte na své okolí. Pokud se tento problém týká i vás a zažloutlých zubů se nemůžete dlouhodobě zbavit, máme pro vás dobrou zprávu. Bělení zubů může být rychlé, efektivní i pohodlné. Vybělit si zuby doma zvládne každý, není to nic složitého.

Žluté zuby, respektive zažloutnutí zubní skloviny, v dnešní době trápí hodně lidí. Na vině je obvykle genetická predispozice nebo špatná životospráva. Žlutou barvu na zuby zanáší především kouření, ale způsobit ji může i nadměrná konzumace kyselého ovoce.

Docela překvapivé, že? Stejně tak zažloutnutí chrupu může zapříčinit častá konzumace kávy nebo červeného vína. Samozřejmě žluté zuby způsobuje i nedostatečná péče o chrup. Jak tedy docílit krásného bílého úsměvu, který je jednou z cest k úspěchu v osobním i pracovním životě?

Rychle, levně a pohodlně pomocí bělících pásků…


Jednou z variant, jak mít bílé zuby, a přitom si udržet svůj denní komfort, jsou bělící pásky. Jejich výhodou je, že můžete provádět bělení zubů doma. Bělící pásky na zuby využívají stejný gel, jaký mají zubaři, takže skvělý výsledek je zaručen. Pásky se používají v rámci kúry zhruba 20 dní po dobu obvykle třiceti minut denně.

Nemusíte nikam jezdit, cena za balení není příliš vysoká a zvládne to prakticky každý. Jedinou výraznější nevýhodou je občasná zvýšená citlivost zubů, která se může objevit, ale ta sama za pár dní odezní.

…nebo u profesionálů, ovšem dráž


Bělení zubů se provádí i u zubaře. Určitou výhodou je kratší doba samotného bělení (3–4 schůzky asi po 15 minutách) oproti domácím variantám a také garantovaný výsledek.

Naopak nevýhodou je u profesionálního bělení zubů cena (liší se podle způsobu provedení a také intenzity bělení, pohybuje se však mezi 5 a 10 000 korun) a nutnost se dopravit k zubaři a sjednávat si zákroky, hlídat si termíny. Ve výsledku tedy bělením strávíte vlastně mnohem více času.

Jaké jsou další možnosti?


Zatracovat nelze ani bělící zubní pasty. Jedná se o nejlevnější řešení, nelze však očekávat zázraky. Pasty na bělení zubů dokážou zuby vybělit o půl, maximálně o jeden odstín, takže na nějakou velkou kúru nepostačí. V kombinaci s bělícími pásky lze dosáhnout parádních výsledků, samostatně jsou však bělící pásky lepším řešením.

Pokud byste chtěli najít nějaké řešení, které zvládnete provést „podomácku“, pak vám doporučujeme bělení zubů jahodami. Ty obsahují enzym, který skutečně pomáhá, ale nečekejte zázraky; další cesty, jako je aktivní uhlí nebo jedlá soda, už jsou dost sporné a my bychom je určitě nedoporučili.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden