Jak si vyrobit tradičně měsíčkovou mast?

Univerzálním a nepostradatelným pomocníkem pro kůži je mast z měsíčku lékařského. Má ochranné, zklidňující a regenerační účinky, potlačuje zánětlivé procesy a podporuje prokrvování kůže. Úspěšně se mast používá téměř na jakékoliv kožní problémy, od řezných ran po spáleniny, trombózy, křečové žíly, jizvy či proleženiny a je vhodná i pro každodenní použití jako vyživující krém na ruce.

IMG_4290_mesicek2

Mast je možné vyrobit si i doma, stačí pár surovin a trocha trpělivosti. Jako základ využijete tradiční sádlo, které má podobné složení jako lidský podkožní tuk. Sádlo z bylinek vytahuje jejich účinné látky a tyto látky v sobě uchovává a přenáší je do kůže. Pokud netrváte na čistě přírodním složení, je možné jako masťový základ použít též vazelínu.

Postup:
1. Připravte si stejné díly masťového základu a sušeného květu měsíčku lékařského (použít můžete například hrnečky)

2. Masťový základ rozpusťte ve vodní lázni, a jakmile je tekutý, vsypejte do něj měsíčkové květy

3. Promíchejte, nechte volně zchladnout při pokojové teplotě a uložte na pár dní (ideálně týden) do tmavé místnosti. (V průběhu této doby můžete mast ještě několikrát rozehřát, promíchat a nechat ztuhnout, aby se z bylinky uvolnilo opravdu maximum účinných látek)

4.  Nakonec hmotu opět rozehřejte a tekutou přeceďte přes síto s plenou

5. Takto přečištěnou mast můžete ještě za tepla nalít do připravených čistých skleněných nebo keramických (případně i plastových) kelímků, které po dokonalém zchladnutí dobře uzavřete

6. Hotovou mast uchovávejte při pokojové teplotě v suchu a temnu. Vydrží tak bez problémů minimálně půl roku i déle

7. Pokud chcete mastičku přírodně konzervovat a navíc dodat příjemnou vůni, přidejte do tekuté přecezené masti několik kapek levandulové silice a zamíchejte

2IMG_3354 (1) (2) V případě, že na výrobu domácí mastičky nemáte čas nebo trpělivost, vyzkoušejte Tradiční měsíčkovou mast Dr. Dudka. Je 100% přírodní a kromě sádla obsahuje nebělený včelí vosk, který pleť zjemňuje, vitamin E s regeneračním účinkem a levandulovou silici, jež urychluje hojení kožních buněk a kůži dezinfikuje. .

reklama
reklama

Komentáře