Jak správně pečovat o pokožku po opalování?

Bronzově opálená pokožka je nádherná. Po každém delším pobytu na slunci však potřebuje zvýšenou péči.

Důležité je doplnit ztracenou vlhkost a pružnost pokožky. Stejně jako máte v zásobě krémy na opalování, měla byste být vybavena i přípravky po opalování – chladivými gely, krémy a spreji.

Hydratace

Po opalování se snažte mírnit suchost i olupování pokožky. Použijte tělová mléka, která se dobře roztírají. Kromě hydratačních a zklidňujících látek je ve složení těchto přípravků vhodné hledat i antioxidanty, jejichž nejčastějšími zástupci jsou vitaminy E a C.

Šetrné mýdlo

V případě spálení kůže se používají přípravky v podobě gelů, pěn nebo ve spreji. Výborné jsou přípravky s panthenolem, aloe vera, koenzymem Q10, niacinamidem, karnosinem, kyselinou alfa-lipoovou, glycerinem, zeleným čajem a různými rostlinnými extrakty (levandule, černý bez, máta, pryskyřník).

Před jejich aplikací je vhodné kůži osprchovat a k mytí případně použít pH neutrální mýdlo. Při spálení jsou výborné i obklady ze zeleného čaje, jogurtu či pěny s panthenolem.

Esenciální oleje

Výborné zklidňující účinky má rovněž levandulový esenciální olej, který je vhodný jak na citlivou, tak problematickou pokožku. Levandulová esence zklidňuje podráždění pokožky, zmírňuje pálení či zarudnutí a navíc je přirozeně antibakteriální.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden