Jak správně používat chytrou vodu

Micelární voda se stala hitem. Také naprosto změnila pohled na každodenní odličování i péči o pleť. Víte o ní ale všechno? A opravdu ji používáte tak, jak byste měla?

Zázrak v odličování

Tento nápaditý kosmetický produkt byl zrozen ve Francii na sklonku 80. let. Záhy se stal velice oblíbený u žen na celém světě. Co to vlastně je a jak tato chytrá voda funguje?

Micela je kulovitá buňka, jež umí pohltit nečistoty. Protože má vlastnosti rozpouštědla, umí rozpustit oleje, vosky i líčidla. Funguje podobně jako přípravek k úklidu určený k odstranění mastnoty.

Jde o elixír mládí?

Hodně žen se domnívá, že micelární voda nejenže smývá i voděodolný make-up, ale také zpomaluje tvorbu vrásek. Je třeba si uvědomit, že jde o odličovadlo, ne pečující elixír mládí.

Dermatologové varují, že jeho dlouhodobé používání může narušit přirozený ochranný film pokožky, neboť spolu s nečistotami i líčidly odstraňuje i kožní maz, který pleť potřebuje. V důsledku toho dochází k vysušování i tvorbě vyrážek.

Opláchnutí je důležité

Micelární voda totiž dobře funguje jen s vatovým tamponem, který micely váže zpět do svých vláken a nezanechává je na povrchu pleti. I když se ale budete sebevíce snažit, jejich část na obličeji tak jako tak zůstává.

Proto je dobré na závěr opláchnout tvář ještě vodou, v ideálním případě destilovanou či minerální, radí kosmetičtí specialisté. Proto je třeba micelární vodu vybírat podle typu své pokožky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden