Jak správně používat pleťové oleje?

Pleťové oleje jsou to nejlepší, co můžete zařadit do každodenní péče a to jednoduše proto, že dokážou vyřešit mnoho problémů s pletí.

Jsou stále více oblíbené, přesto je mezi námi ještě mnoho váhavých žen, které se olejům vyhýbají. Většinou z přesvědčení, že zanechají pokožku mastnou a ucpávají póry. Opak je ale pravdou. Pleťové oleje svědčí každému typu pleti, ale je důležité vybrat ten správný a umět ho používat.

Podle typu vaší pleti

Obecně platí, že na mastnější pleť se hodí spíše oleje lehké/suché, naopak na sušší pleť oleje hutnější a výživnější. Pro problematickou pleť je vhodný hroznový, konopný nebo šípkový. Mastná a smíšená pleť ocení olej jojobový či pupalkový. Citlivé pleti udělá dobře brutnákový nebo avokádový olej. Majitelkám suché pleti zase prospěje mandlový, meruňkový či makadamiový. Pokud máte pleť zralou, dopřejte jí péči v podobě rakytníkového nebo arganového oleje.

Kdy a jak olej nanášet?

Olej vždy aplikujte na navlhčenou pokožku. Jedině tak dokáže uzamknout v pokožce vlhkost a udržet ji hydratovanou. Olej jemně zapracujte bříšky prstů a nezapomeňte na to, že na celý obličej vám stačí jen tři až čtyři kapky. Můžete jej používat ráno místo krému pod make-up, musíte však počkat asi 10 až 15 minut, aby zcela vstřebal, a/nebo večer jako noční péči.

Místo odličovadla

Pleťový olej je možné použít také k čištění pleti, protože na sebe váže nečistoty. Obvykle se pleť čistí směsí ricinového, olivového či kokosového oleje a dalšího, který zvolíte podle typu vaší pleti. Použití je snadné – naberte trošku oleje do dlaně a asi minutu si jím masírujte obličej. Není potřeba předem pleť namáčet, make-up a nečistoty se samy začnou rozpouštět. Poté malý kosmetický ručník nebo bavlněný odličovací tampon namočte v teplé vodě, vyždímejte a položte na obličej. Chvilku nechte působit, aby se párou uvolnily nečistoty z pórů. Pak už jen stačí všechno z pleti setřít.

reklama
reklama