Jak to vidí chlap

Soužití muže a ženy je velmi delikátní záležitost. Dva světy se potkávají v mnoha životních situacích a někdy se jen stěží jeden nebo druhý dovtípí, po čem ten druhý vlastně touží a co doopravdy chce.

Podívejme se na některé odlišnosti v chápaní podrobněji.

Kouzlo dotyků a obejmutí

Chlap je zvyklý, že když má mizernou náladu, někam si zaleze. Nechce, aby ho někdo zpovídal, co mu je a jak se cítí. Jenže žena ve stejné situaci očekává od svého okolí maximum empatie.

Potřebuje, aby ji muž objal, pohladil, utěšil a hlavně si s ní o všem popovídal. Potřebuje cítit zájem partnera o to, co se jí stalo, jak se cítí a co s tím chce dělat. Je třeba aby jí také dobře naslouchal, i když se mu zdá, že jeho milovaná mluví o ničem.

Žena nepotřebuje a neočekává od muže nějaké zásadní řešení daného problému, ale potřebuje jeho zájem a naslouchání. Muž, který toto nechápe, se ke své milované doopravdy nikdy nepřiblíží.

Očekává pomoc

Muži jednají racionálně. Když potřebují s něčím pomoct, tak to řeknou. Těžko proto chápou, že žena, která potřebuje s něčím pomoc, čeká, že se muž dovtípí sám a přijde ji zachránit. Čeká, až zakročí její princ, který ji vždy zachrání.

Silný a statečný. Ona se pak může cítit skvěle jako slabá žena. Je šťastná, že má doma takového šikulu, co jí vždy se vším pomůže.

Chce být pyšná

V neposlední řadě chce být žena na svého hrdinu doopravdy pyšná. Proto je pro ni nesmírně důležité, jak se k ní muž chová na veřejnosti. Jak se vůbec, sám za sebe, chová na veřejnosti. Je proto dobré, aby muž alespoň trochu ovládal své emoce, kontroloval se a trochu o sebe dbal. Ale když ženu doopravdy miluje, není to pro něj zase tak těžká věc.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama