Můj čas na kafíčko

Jak udělat CHLAPA šťastným?

Muži o nás neustále tvrdí, že žít s námi je těžké. Ale platí to i naopak! Jak z toho ven?

Mít doma šťastného, usměvavého a také dobře naladěného chlapa je snem každé ženy. Jenže jak to zařídit, aby byli pánové tvorstva v pohodě a spokojení? Poradíme vám několik ženských fíglů. Jaké si to uděláte, takové to budete mít.

Nevyčítejte a zkuste chválit

Na výčitky jsme odbornice. Během hádky umíme vyčíst i to, co se stalo kdysi. Když se vám něco nelíbí, řekněte to hned. Chlapi nesnáší, když tvrdíte, že se nic neděje, a pak na ně vysypete dlouhý seznam. Chytřejší taktikou je chválit. Vás určitě přece také potěší, když vás chlap pochválí.

Neopravujte jeho historky

Děláme to často skoro všechny, a vlastně nevíme proč. Nejspíš za to můžou naše skryté mateřské pudy, ale často máme tendenci chlapa neustále napomínat, ve společnosti upravovat nebo opravovat jeho historky před našimi přáteli. Na to jsou ale muži hákliví. Nejste přece jeho matka a žijete s dospělým mužem.

Nebuďte na něm závislá

Nejdřív muži lichotí, že s ním chcete trávit většinu času, později ho to začne dusit. To, že jste nejšťastnější s ním, ho po letech značně otráví. Nechte ho dýchat a ukažte mu, že umíte být šťastná i bez něj. Musí to ale být v rozumné míře, aby se vaší samostatnosti nelekl.

Nezasypávajete ho otázkami

Jsme mistryně v pokládání otázek. Neptejte se, jestli vás má rád, co je s ním a proč se náhle nesměje. Odpověď, kterou chcete slyšet, možná stejně nedostanete, a ještě se naštvete. Občasné mlčení je základ dobrého vztahu. Zkuste mu víc naslouchat a neskákat mu stále do řeči.

Tolerujte mu jeho koníčky a záliby

Pánové mají často divné záliby. Buď sbírají plechovky od piva, nebo neustále něco vyrábí v garáži. Zkuste pochopit, co se jim na tom líbí, a podpořte je, i když vám zrovna doma dělají nepořádek, protože právě čistí rybářský prut. Klukovské záliby k nim prostě patří.

Nebuďte jeho služkou

Je jasné, že je chlap nadšený, když mu uvaříte svíčkovou nebo naklidíte byt, ale pečující hospodyňka ho brzy začne nudit. Nedělejte tyto domácí práce příliš často, nebo si na ně zvykne natolik, že už nehne ani prstem a brzy ho přestanete bavit.

Pečujte o sebe s láskou

Už žádné výmluvy, že nemáte čas jít ke kadeřníkovi, protože jste zavalená prací. Každá žena pro sebe může něco udělat. Jde o to ukázat, že se máte ráda a chcete dobře vypadat. I když si muž možná nového účesu nevšimne, dobře pozná, když vám to sluší, a je jedno proč.

Nestěžujte si a nepomlouvejte

Muži nesnáší, když si ženy stěžují na hlouposti. Proto byste mu měla říkat jen důležité věci. Vše ostatní řešte s kamarádkami, ty jsou na takové proslovy zvyklé. To platí i o pomlouvání a drbech. Muži je úplně jedno, kdo se s kým kdy a proč rozešel. Zajímá je něco úplně jiného!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden