Jak ve vztahu vrátit lásku?

Když vztah začne uvadat, nemůžete spát. Nevíte, co se toho druhého můžete ztratit. Když se hádáte, je to ještě dobré. Horší jsou chvíle, kdy vám ten druhý už ani za hádku nestojí. Jde to všechno ještě vrátit?

Vraťte se na začátek

Vraťte se k tomu, co vás sblížilo a co jste dělali na začátku. Protože to vedlo k pokračování vašeho vztahu. I když vrátit se na začátek nebývá snadné, ten, kdo opravdu chce, zvládne i nesnadné.

Opravdový chlap, který si chce udržet ženu, je schopen pohnout i horou, když to pomůže. Je to, Jakoby všechno, co jste dělali na začátku, byl déšť, který vše zavlažuje a živí; a to, co se děje mezi vámi teď, byl oheň, který vše spaluje. Použijte déšť, abyste uhasili oheň.

Musíte chtít oba dva
Zachránit vztah nemůže jenom jeden. Ten jeden potřebuje, aby i ten druhý projevil nějaké úsilí. Když to ten druhý neudělá, když neřekne, jak moc toho prvního potřebuje, pak toho prvního opustil bez jakékoli možnosti.

Naslouchejte tomu, co vám ten druhý říká. A pak více sledujte a méně komentujte to, co pak opravdu dělá. Dát vztahu příležitost znamená snažit se pochopit, že pro vztah musejí pracovat oba. Nejen ten, který potřebuje napravit to, co zavinil.

Dejte vztah na první místo
Indiáni říkají: Až bude pokácen poslední strom, poslední řeka otrávena a poslední ryba chycena, tehdy poznáte, že se peníze nedají jíst. Proto je snazší obnovit peníze než lásku. Když jsou peníze pryč, můžete je zas vydělat.

Když je láska pryč, je už obtížně obnovitelná. Je snadné říct „Promiň, už na tebe nemám čas“ tomu, kdo vás potřebuje. A tak těžké slyšet: „Promiň, už na tebe nemám čas“ od toho, koho právě potřebujete vy.

Oba vidíte důvod pokračovat
Každý vztah prochází problémy, ale jen silný jimi projde. Když naleznete správného partnera, jste jako dva protějšky, které se sice odlišují, ale také se vzájemně doplňují.

Vytvoříte jednu instituci, kterou tvoří dva jedinci, jež mají mnoho společného. Jste dva, tvořící jedno. Proto při rozchodu cítíte, že vám tolik chybí vaše polovina. Ideální vztahy jsou ideální ne proto, že by neměly žádné problémy, ale proto, že oběma záleží na jejich vztahu natolik, že hledají, a tudíž i nacházejí způsob, jak může fungovat a jak moc se umíme vyhnout nedorozumění.

Kouzelné slůvko PROMIŇ
Je lepší ztratit pýchu kvůli tomu, koho milujete, než ztratit někoho, koho milujete, kvůli své pýše. Proto je důležité naučit se používat slůvko: Promiň… Omluvit se je nejlevnější způsob, jak získat zpátky ten nejdražší dar a to je vztah.

Promiň - nemusí vždycky znamenat, že uznáváte vinu, ale to, že se snažíte něco zachránit. Omluva je cesta k dokonalému vztahu. A dokonalý vztah totiž tvoří dva nedokonalí lidé, kteří se odmítají jeden druhého vzdát.

Lepší ztratit argument, než druhého
Nikomu nemůžete slíbit, že budete mít dokonalý vztah. Ale můžete slíbit, že se o to budete snažit. Pak se stane, že i když ten druhý vidí, jak šílené je s vámi být, jak jste náladová a jak těžké někdy je s vámi vyjít, přesto vás bude chtít mít ve svém životě.

Vedle vás si totiž uvědomuje i svou hodnotu. Protože mu náhle dojde, že je lepší ztratit poslední slovo než vás .Nejtvrdší boje svádíte s těmi, na kterých vám záleží, a stojí vám za to, abyste za ně bojovala.


Co je největší chyba mužů?
Opravdový chlap se pokusí vyhrát i předem prohranou bitvu. Největší chybou muže je, když dá jinému příležitost, aby rozesmál jeho ženu, v době, kdy s ním je smutná. V žádném vztahu není pořád slunečno.

I za bouře můžete být vděčni. Protože vás donutí semknout se a přitisknout k sobě pod jeden deštník. Když dá muž své ženě najevo, že je jeho prioritou a bude o vztah pečovat, bude překvapen, kolik problémů už v té chvíli zmizí ze vztahu.

reklama

Komentáře

reklama