Jak vyléčit zlomené srdce?

Bolest srdce chcete vytlouct novým vztahem. Ale nejde to. Máte to, čemu se říká otevřená zlomenina srdce. Neumíte si pomoct. Pořád myslíte na svého EX a tajně doufáte, že se ještě vrátí. Jak to zastavit?

Bolest z opuštění

Milujete i nenávidíte toho mizeru, co vás opustil. Proklínáte jeho novou známost. Trháte společné fotky. Nic nebolí tolik jako vzpomínky na štěstí v dobách neštěstí. Ta bolest z opuštění je nesnesitelná a nutí vás něco změnit.

A tak se rozhodnete, že bolest srdce musíte přebít někým jiným a vytlouci klín klínem. Jenže dokud neuzavřete svou minulost, nemůžete mít ani šťastnou budoucnost.

Když přijde nový vztah

Po rozchodu jste celá bolavá, poničená.

Musíte se nejdřív srovnat, oprášit hodnoty, na které jste během vztahu zapomínala, najít znovu cestu ke starým přátelům, koníčkům i k sobě samé. Zkrátka obnovit vše, co vás vždycky dělalo šťastnou. Pak bolest přejde.

A potkáte nového muže, který je po rozchodu už dlouho a už nechce být sám. Protože má v sobě dost lásky, chce ji dát vám. Chce s vámi sdílet radosti i starosti. Chce vám pomáhat a chránit vás.

Proč nemůžete milovat

Konečně vás někdo hýčká a vy znovu zažíváte pohádku. Nabíráte ztracenou sílu. Opět se usmíváte. Vidíte, kolik toho pro vás nový muž dělá, vnímáte, že by vás nejraději na rukou nosil.

Chtěla byste ho milovat, ale…nejde to. Cítíte, že ve svém srdci máte pořád ještě obsazeno. Úděl prvního muže, kterého potkáte, bývá často v tom, že vás jen převeze z bolestného vztahu z minulosti do vaší budoucnosti.

Ale sám zůstane v loďce jako převozník.

Uzavřete svou minulost

Srdce, které není doléčené, není schopné se otevřít a zahořet pro novou lásku. Jak poznáte, že ještě nejste na nový vztah připravena? Z vašeho objetí, které je chladné, odosobněné. Z vašeho pohledu, který se nechce setkávat s očima druhého, jakoby se vaše mysl toulala jinde. Z neustálého vzpomínání na minulý vztah, z neschopnosti se odpoutat od bývalého.

Přijměte to, co se stalo

Křičte a plačte, když potřebujete dostat bolest ze sebe ven. Pokud se pořád ještě motáte v předchozím vztahu, buďte k druhému upřímná a řekněte mu to. Jen tak vám může být nablízku a dát vám svou podporu, abyste mu mohla složit hlavu na rameno, pokud chce.

Když si nejste jistá, jestli vaše citové zmatky ten druhý chápe, řekněte mu o nich.

Lepší je nesrovnávat

Rány, které ve vás zanechal váš bývalý, se oživí, pokud do stejné rány znovu rýpnete. Takže jestli vás váš EX podvedl, pak je možné, že budete náznaky takového chování hledat i u nového partnera.

Jenže to je bohužel cesta do pekla. Raději tedy své muže nikdy navzájem nesrovnávejte!.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama