Jak vyrobit pleťovou vodu?

Krémy a odličovadla zdaleka nestačí. Důležitá je čisticí pleťová voda! Ta zbavuje pleť všech nečistot a skvěle ji hydratuje. Chcete poznat její blahodárné účinky?

Zázrak z ovesných vloček

Oves je skvělá surovina pro výrobu přírodní a čerstvé kosmetiky. Vaši pleť vyčistí, zklidní a zbaví ji pnutí. Rovněž pomáhá odstranit drobná zarudnutí. Dalším jeho plusem je cena a fakt, že je bez jakýchkoli alergenů.

Na pleťovou vodu budete potřebovat lžičku ovesných vloček, převařenou vodu a malou lahvičku. Záleží na vás, zdali si vodu oživíte i pár kapkami esenciálního nebo rostlinného oleje.

Vločky smíchejte s vodou a přidejte dvě kapky oleje. Uložte do ledničky a před každým použitím pořádně protřepejte. Voda vám vydrží zhruba týden.

Ty jsi má levandulová

Stačí vám pouhých pět minut, a každou noc budete spát hlubokým a bezesným spánkem. Levandule, jak je známo, má uklidňující účinky. Stačí pár kapek nakapat na polštář. Výroba je jednoduchá.

Do lahvičky s rozstřikovačem – můžete použít tu od parfému – nakapejte 20 až 30 kapek éterického levandulového oleje. Přilijte 4–6 ml čistého lihu a dobře protřepejte.

Lahvičku dolijte převařenou nebo minerální neperlivou vodou. Levandulovou vodu můžete použít jak na očištění pleti, tak na polštář pro kvalitní spánek nebo do umytých vlasů.

reklama
reklama

Komentáře