Jak vyrobit šetrný domácí odličovač?

Zapomeňte na přeplněné regály a pusťte se do vlastního výrobku, který navíc vůbec neštípe!

Odstranit po celém dni z pokožky obličeje veškeré nečistoty patří mezi základní pravidla péče o pleť. Stále jste ale nenarazila na takový odličovač, který by vám svým složením, konzistencí, nebo dokonce vůní vyhovoval? Není nic snazšího než si vyrobit v pohodlí domova svůj vlastní přesně podle vás a za pár korun!

Je to velmi jednoduché! Všechny potřebné suroviny pro výrobu jsou totiž běžně dostupné v drogeriích nebo lékárnách a vyrobíte z nich velké množství odličovací vodičky, která bude bez chemických přísad a bude tak citlivá k vaší pleti. Navíc budete přesně vědět, co jste si do výrobku sama dala. Tak na co ještě čekáte? Pusťte se s chutí do práce!

Vodičku si nalijte do menší nádobky.

Co budete potřebovat

Na výrobu domácího odličovadla budete potřebovat půl skleničky obyčejné studené vody, dvě čajové lžičky dětského šamponu, dvě čajové lžičky dětského oleje, několik vatových tamponků, skleničku, ve které budete jednotlivé přísady míchat dohromady, a skladnou nádobku, kterou budete mít v koupelně každý večer pěkně přichystanou po ruce.

Jaký je přesný postup?

Natočte si do připravené skleničky trochu studené vody. Asi tak sto mililitrů. Do ní přilejte připravené množství dětského šamponu i dětského olejíčku a všechno dohromady pomalu, ale důkladně míchejte tak dlouho, aby šampon zbytečně nepěnil, ale směs se dostatečně spojila.
Tak poznáte, že máte hotovo.

Nečistoty musí z pleti pryč za každou cenu!

Proč si vybrat právě dětský olejíček?

Ptáte se, proč jste nemohla použít pro výrobu šetrného odličovače obyčejný šampon, který používáte vy na mytí vlasů? Jednoduše proto, že dětské šampony jsou specializované na to, aby nedráždily citlivé dětské oči. To samé platí i s dětským olejem.

Vrstvěte na sebe jeden tamponek za druhým

Jak dále postupovat? Určitě jste čekala, že nalijete směs do nádobky a bude hotovo. My pro vás máme ale ještě jednu vychytávku, která vám každý večer usnadní práci a ušetří čas. Připravte si přímo jednotlivé tamponky napuštěné odličovadlem. Docílíte toho tak, že na sebe budete postupně klást pár tamponků, nejvíce však tři nebo čtyři, a ty polijete připravenou směsí. Takto postupujte, dokud nebudete mít nádobku plnou. Pak už jen stačí sáhnout vždy večer nebo když přijdete z práce do skleničky a zbavit celý svůj obličej nahromaděných nečistot.

Všechno potřebné hravě seženete v drogerii.

Rada na závěr

Nádobka s tamponky by měla být ideálně dostatečně vysoká a ne příliš široká. Měla by být také uzavíratelná, aby se z ní odličovač zbytečně nevypařoval. Jeho vůně tak navíc zůstane zavřená ve skleničce a nebude se mísit s dalšími vůněmi v koupelně.

reklama
reklama

Komentáře