Jak vyzrát na křečové žíly?

Z ázračné tablety ani masti na křečové žíly neexistují. Také samy od sebe nezmizí, většinou s námi zůstanou po celý život. Přesto existuje způsob, jak zabránit tomu, aby se pro nás staly nebezpečnými.

Je zapotřebí se o ně správně starat a přírodní cestou podporovat jejich léčbu. A co vlastně křečové žíly jsou? Jde o poškozené cévy, které mohou zapříčinit bércový vřed. Aby k něčemu takovému nedošlo, je třeba znát, co na křečové žíly zabírá.

Střídejte obklady

Pokud vás křečové žíly bolí nebo „tlačí“, střídavě si na ně přikládejte studené a teplé obklady. Každý obklad nechte na postiženém místě alespoň deset minut a poté vyměňte.

Snižte příjem bílkovin

Omezte konzumaci masa na minimum, zejména toho drůbežího, neboť obsahuje spoustu kyseliny močové. Vyhněte se také bramborám, lilku nebo rajčatům. Všechny tyto potraviny mohou stav křečových žil výrazně zhoršit.

Co byste měli začít jíst?

Co vám naopak prospěje, jsou potraviny, které obsahují dostatečné množství takzvaných sloučenin síry. Síra je totiž živina pro naše tělo velmi důležitá.

Proto konzumujte česnek, cibuli i vejce. Do svého jídelníčku taktéž zařaďte listovou zeleninu, lněné semínko, rybičky v oleji či tomatové šťávě nebo také celozrnné pečivo.

Připravte si jablečnou kúru

Každý den ráno si nastrouhejte půl kilogramů jablek a během dne se snažte všechno zkonzumovat. Do jablek nic nepřidávejte, maximálně doslaďte trochou medu, zdají-li se vám příliš kyselá.

Také si vyrobte jablečný mošť a vypijte aspoň sklenici denně. Na mošť si oloupejte dva až tři kilogramy jablek, rozkrájejte na menší kousky a vhoďte do mixéru.

Šťávu následně rovnou sceďte a rozmixovaná jablka ještě vylisujte přes jemné plátýnko, abyste z jablek dostali co nejvíc tekutiny. Přibližně 200 ml vypijte ihned, zbytek šťávy, máte-li nějakou navíc, uchovávejte v lednici. Tuto jablečnou proceduru opakujte po celý týden alespoň jednou za dva měsíce.

Vyzkoušejte brusinky

Jsou močopudné a v lidovém léčitelství vždycky měly své místo. Přibližně 20 až 50 g sušených či čerstvých brusinek vhoďte do 200 ml vroucí vody. Deset až patnáct minut vařte, pak přeceďte a nechte chvilku vychladnout.

Brusinkový čaj můžete popíjet během celého dne. Plody ale po vylouhování určitě nevyhazujte. Raději je snězte. Pokud vám samotné nechutnají, smíchejte je například borůvkami nebo jablkem a vše rozmixujte a rozzřeďte vodou.

Máte skvělou a hlavně zdravou ovocnou šťávu, která se hodí zejména na snídani.

Uvolňující koupel

Smíchejte 75 g sušené nebo čerstvé meduňky lékařské, 30 g heřmánku pravého a 75 g máty peprné. Směs vařte pět až deset minut ve třech litrech vroucí vody.

Pak z ohně hrnec stáhněte a buď přeceďte, nebo rovnou vlijte do koupele. Položte se do ní alespoň na půl hodiny. Teplota vody by neměla klesnou pod třicet pět stupňů.

Borovicová tinktura

Naložte 10 g rašících borovicových pupenů s rezavou čepičkou do 100 g čistého lihu. Dva dny louhujte a pak sceďte. Uchovejte v tmavé láhvi. Vzniklou tinkturu pak užívejte v množství patnáct kapek denně. Tinktura také posílí vaši imunitu.

reklama
reklama

Komentáře