Jak vyzrát na opary?

A už jsme zase u toho. Podzim je rájem pro různé nemoci. Mezi ně se řadí i opary. Nepříjemné a bolavé puchýřky umějí pořádně znepříjemnit život. Nedejte jim už šanci!


Samoléčba oparů je velice účinná, důležité je ale podchytit včas příznaky. Vyzkoušejte babské rady a sílu mocných bylinek a budete mít po problému.


Léčivé mastičky


Jestliže trpíte na opary, můžete jim dát navždy sbohem. Velice účinná je šťáva z květů slézu, kterou si budete postižená místa pravidelně potírat. Bylina je navíc bohatá na vitamin B a C.


Měsíček lékařský a meduňka pak puchýře nejen rychle hojí, pravidelným užíváním můžete zahubit i virus, který je způsobuje. Z obou bylin si můžete udělat jak odvar, tak i mast. U měsíčku se používají květy, u meduňky zase lístky.


Jak na to?


Nejprve rozehřejte 250 g sádla, poté přidejte 50 květů měsíčku nebo listů meduňky a nechte do druhého dne stát. Další den směs opět rozehřejte a pak přeceďte.


Houbová tinktura


Penízovka sametonohá je považována za zázračnou houbu při léčbě ekzémů a oparů. Vyrobte si z ní proto tinkturu, která vám navíc ještě posílí imunitu.


Jak na to?


Jednu lžíci sušených hub zalijte 3 dcl alkoholu a nechte 2 týdny stát při pokojové teplotě. Tinkturu poté přefiltrujte a skladujte v lahvičkách v lednici. Užívá se 2–3krát denně po 20–25 kapkách rozmíchaných ve vodě. Nebo jí opary potírejte.


Vyzkoušejte rakytník, grep nebo černohlávek


Olej z rakytníku a grepového jadérka je skvělý nejen na opary, ale i celkově pro naše zdraví. Grep navíc hojí i problémy v ústní dutině a považuje se za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, o léčivých účincích rakytníku ani nemluvě. Vyzkoušet můžete i černohlávek obecný. Všechny oleje seženete v lékárně.

reklama

Komentáře