Jak zachránit suché a poškozené vlasy?

Navraťte svým vlasům vitalitu a dejte sbohem roztřepeným konečkům! Přinášíme vám skvělé rady pro krásné a lesklé vlasy.

Suché vlasy jsou následkem nesprávné funkce mazových žláz. Produkce mazu je nižší, až velmi nízká, v důsledku toho je vlas suchý, slabší a nemá schopnost vyživovat se po celé délce. Mezi příčiny suchých vlasů patří dědičnost, nevhodná vlasová péče, nevyvážený jídelníček a nedostatek tekutin. Co naopak suché vlasy potřebují?

Kvalitní vlasová kosmetika

Velmi důležité je používání přípravků určených pro suché vlasy. Ideální je výživný šampon a intenzivní kondicionér pro zajištění vlhkosti vlasů. Neocenitelným pomocníkem jsou nesmývatelné hydratační kúry. Pokud je to možné, nechte vlasy přirozeně uschnout a fénujte je pouze výjimečně.

Vaječný zábal

Velmi efektivní je zábal vyrobený ze dvou vaječných žloutků, které vyšleháte s dvěma lžičkami olivového oleje. Směs se nanáší na čerstvě umyté, stále však ještě vlhké vlasy. Nechá se působit 15 minut. Potom se vlasy opláchnou vlažnou vodou.

Pestrý jídelníček

Suché a křehké vlasy ocení jídlo bohaté na železo, zinek a vitaminy B a C. Na talíři by se tedy často měly objevit ryby (hlavně mastnější typy: tuňák, makrela, losos, sardinky), které jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin, dále brambory, luštěniny a citrusové plody. Naopak konzumace alkoholu, čaje, kávy a kouření brání dostatečnému vstřebávání minerálů.

Čajový oplach

Zelený čaj obnovuje přirozený lesk a pomáhá odstranit elektrizování. Oplach si připravíte jednoduše – do džbánu nalijte horkou vodu a vložte tři čajové sáčky. Nechte louhovat, dokud se voda neochladí na pokojovou teplotu. Oplach používejte až po šamponu, už nesmývejte vodou.

Šetrné česání

Vysušené vlasy rozčesávejte nejprve řídkým hřebenem, teprve potom je šetrně pročešte kartáčem. Hřebeny a kartáče nesmějí mít ostré hroty, aby nenarušily hladký povrch vlasů. Vyhněte se razantnímu česání a natahování vlasů, hrubé zacházení je poškozuje.

reklama
reklama

Komentáře