Můj kousek štěstí

Jak zatočit v zimě se zápachem?

Větrání je základ. Ani hromada osvěžovačů vzduchu vám nenahradí příjemný a čerstvý vzduch zvenku. Jaké jsou ale další triky a nápady?

Zápach z cigaret a spáleni může způsobovat zdravotní problémy. K těm nejběžnějším patří bolesti hlavy a pálení očí.Specializované firmy na čištění nejsou zrovna z levného kraje, a tak jako první sáhněte po osvědčeném pomocníku číslo jedna, kterým je ocet. Vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu.Dobře zafunguje octový roztok i na koženou sedačku, která je načichlá cigaretovým kouřem. Při tomto čištění buďte opatrní, ocet používejte v malé dávce a sedačku ihned ošetřete impregnačním krémem. Ocet vypomůže i v případě, že v mikrovlnné troubě spálíte pečivo.Octovou vodou vymyjte celý vnitřek trouby a uvidíte, že se budou dít zázraky.

Lapače pachu

Se zápachem z koberce nebo z ledničky si poradí hravě také jedlá soda. Stačí, když do ledničky nasypete jedlou sodu na malý talířek.Na koberec či sedačku nasypte trochu sody, necháte působit a zbytek vysajete vysavačem. Káva je též zázračnou ingrediencí. Kávová zrnka výborně absorbují zápach. Stačí je vložit do kávového filtru nebo do látkového sáčku a dobře uvázat.Tyto balíčky můžete rozmístit po celém bytě od šatny, kuchyně až po botník. Mletá káva dobře pohlcuje vlhký zápach, který se může objevit ve skříni starších domů. Asi si neumíte představit, že si po obývacím pokoji rozhodíte dřevěné uhlí, ale po velké akci, kdy už čištění nepomáhá, zafunguje miska s uhlím skvěle.

Slupky z citrusů

Citrusy všeobecně krásně provoní interiér a slupky z citrusů jsou ideálním pohlcovačem pachů. Citrusové slupky si poradí i se zápachem v autě kuřáka. Slupky z citrusů navíc vypadají vkusně, i když je naaranžujete do misek.V obývacím pokoji vám nijak překážet nebudou. Každodenní vůni samozřejmě podpoříte také tím, že po bytě rozmístíte osvěžovače vzduchu. Můžete využít osvěžovače vzduchu do zásuvek, na baterky, nebo v podání lahviček s vonnými oleji, do kterých se ponoří dřevěné tyčinky.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden