Jak znovu uvěřit zrádným mužům

Nemůžete se zbavit nedůvěry, jež se ve vás usadila? Nenechte ji, aby zničila váš vztah!

Zažila jste zklamání a byla podvedena? Pak se ve vás usídlil strach. Když přestanete chlapovi věřit, je zle. Se ztrátou důvěry něco skončí, zmizí a neexistuje. Jak se zbavit pocitu ohrožení a podezíravosti?

Někdy je bolest ze zklamání tak mocná, že do nového partnera projektujete své špatné zkušenosti. Zoufale potřebujete lásku, ale často ji neumíte přijmout. Láska potřebuje svobodu, jenže ta ve vás vyvolává pocit nejistoty a ohrožení. A tak začnete podezírat a tím odsuzujete sama sebe do otroctví svých představ.

Vězení vlastní hlavy

Začnete chlapa dusit, nepolevujete v tom, až nakonec ztratí nervy i trpělivost a odejde. A s tímto přístupem, utvrzeným další špatnou zkušeností, hledáte nový vztah… Může to ale vyjít? Je důležité spolu mluvit, ptát se, naslouchat si a zajímat se jeden o druhého.

Jen tak druhého pochopíte. A i když ho nepochopíte, alespoň můžete přijmout to, čemu nerozumíte, protože jste to nikdy nezažila. To je důležité, aby ten, kdo nedůvěřuje, přestal druhého vnímat jako soupeře, který mu chce zase jen nějak ublížit.

Napište si, co od vztahu chcete a co dostáváte.

Vyměníte strach za důvěru?

Dáváte-li druhému najevo, že jste tu pro něj, dříve nebo později tomu uvěří. Je důležité, aby partner porozuměl křehkým místům vašeho srdce, která se hojí jen zvolna. Může to trvat dlouho, ale láska je nejlepší lék.

Jen váš přístup rozhoduje, komu zkusíte věřit a zda do vztahu kromě strachu vpustíte i důvěru. Váš život není to, co prožíváte, ale to, jak se na události, které se vám dějí, dokážete dívat.

Dát šanci novému vztahu za to stojí

Jste-li přesvědčena o tom, že žijete veskrze hrozný život, pak se budete cítit v podstatě strašně. Vaše domněnka či představa rozhoduje o tom, jak se cítíte. Usmyslíte-li si, že je pro vás někdo špatný, dotyčný nemá šanci to změnit. Změnit to můžete jen vy sama tím, že mu dáte šanci.

Důvěra je schopnost dát druhému příležitost, aby vás zranil, a doufat, že to neudělá. Kdo byl zraněn, má pocit, že nikomu nelze věřit. Má strach, vždyť ho to tolik bolelo. Jenže není lepší konec bolesti než bolest bez konce? Vztahy nejsou složité, to jen my si je někdy naprosto zbytečně komplikujeme.

Domněnky nejsou fakta

Domněnky jsou pochybnosti. Místo složitého spekulování „Co když dnes byl s jinou? Co když zítra bude s jinou?“ si zjednodušíme vztah. Chybí vám? Zavolejte mu. Chcete ho vidět? Napište mu.

Chcete mu něco svěřit? Tak mu to bez zábran řekněte. Chcete jeho vysvětlení? Neostýchejte se zeptat. Něco se vám nelíbí? Vybalte to. Něco si přejete? Požádejte o to. Něčeho se bojíte? Sdílejte to. Jednoduše řečeno: Pojďte s tím na světlo! Mluvte!

Napište si plusy a minusy

Myslíte, že znovu někomu uvěřit je těžké. Ve skutečnosti tím však odložíte veškeré závaží z minulosti. Když nepůjdete za tím, co chcete, nikdy to nebudete mít.

Když se nebudete ptát, odpověď ve vaší mysli vždycky bude NE. Když se nehnete z místa, zůstanete v něm napořád. Jen s důvěrou má váš vztah smysluplnou šanci.

Zradil vás? Ztratil víc než vy!

Až budete váhat, čemu dát přednost, napište si plusy a minusy, které cítíte. Tam, kde je důvěra a svoboda, tam je také láska. Pokud vás partner zradí, on bude tím, kdo ztratil, ne vy. Neztrácíte, když přicházíte o zrádce. Ztrácíte, když přicházíte o člověka, který vás nikdy nezradil.

Zkuste dát novému muži šanci, ať vám ukáže svou pravou tvář. Seberte odvahu a pusťte se strachu, který je zabijákem lásky. Jen tak můžete přeplavat oceán jménem Nejistota a stanout na břehu jménem Svoboda. Čeká vás tam ON

 

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden