Moje šťastná hvězda

Jak zvítězit nad nevzhlednými lupy?

Vítr, déšť, střídání tepla a zimy naše vlasy poškozují. Avšak nejen je, ale i pokožku hlavy. Nebudete-li o ni pečovat správně, brzy se začnou tvořit lupy. A zbavit se jich není až tak snadné.

Nejsou nijak nebezpečné, ale dokážou pořádně potrápit. Pokožka hlavy svědí a pálí, a ať si hlavu myjeme sebečastěji, vůbec nic nepomáhá.

Maličké stříbřité lupy se kolikrát shlukují na jednom místě a vytvářejí tak velmi neestetické žmolky, kterých si může kdekdo všimnout. Přečtěte si pár našich dobrých rad a zanedlouho budete moct své vlasy vystavovat na odiv.

Blahodárný heřmánek

Tato bylinka je skutečným zázrakem přírody, a proto se vám bude hodit i nyní. Přibližně 15 g sušených květů heřmánku přelijte dvěma litry vroucí vody a nechte patnáct až dvacet minut odstát.

Následně vylouhujte a vyčkejte, dokud odvar nevychladne. Pak si jím umyjte vlasy. Opakujte alespoň dvakrát týdně.

Nezapomeňte ale, že heřmánek umí vlasy i zesvětlovat, nepoužívejte ho v případě, že si vlasy barvíte tmavými barvami.

Odvar z březové vody

Na světě snad neexistuje účinnější přírodní produkt na lupy, než je březová voda. Ani ty nejdražší šampony či jiné vlasové produkty ji nemohou nahradit.

Na jeden litr vroucí vody budete potřebovat přibližně 100 g sušených listů břízy. Ty nechte dvacet minut ve vodě louhovat a následně nechte zchladnout.

Pak si odvarem vlasy propláchněte a následně umyjte, jak jste zvyklí. Březovou vodu používejte alespoň dvakrát, nejlépe však třikrát týdně. Nejenže za pár týdnů budou lupy minulostí, ale zároveň budou vaše vlasy po pár měsících mnohem hustší a lesklejší.

Jak využít olivový olej?

Tahle metoda pochází už ze starověkého Řecka, a tak rozhodně lze říci, že je staletími ověřená. V kastrůlku zahřejte 50 ml kvalitního panenského olivového oleje a pak si ho vetřete do pokožky hlavy.

Nechte dvacet minut působit a pak si hlavu umyjte šamponem a kondicionérem.

Rum s vejcem

Do misky rozklepněte jedno celé vajíčko, přidejte štamprli rumu a šťávu ze dvou větších citronů. Důkladně promíchejte, ať se všechny suroviny hezky spojí dohromady.

Pak si směs naneste na vlasy i pokožku hlavy a nechte patnáct minut působit. Následně spláchněte a vlasy si umyjte šamponem. Opakujte alespoň jednou týdně. Po lupech nebude ani památky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden