Jaká barva vám dodá energii?

Oblečení působí na okolí. Jaká barva vás spolehlivě rozzáří a omladí? A které se raději vyhněte?

Výběr barev oblečení i barev ve vašem okolí velice ovlivňuje kvalitu vašeho dne, stav vaší psychiky i vaší nálady. Ne nadarmo se barvy používají i v léčitelství a při terapiích. Takže jak to tedy s těmi barvami je?

Každá kultura měla svůj specifický způsob odívání, podle kterého se dalo poznat, do jaké sorty, skupiny či kasty člověk patří. Totéž platilo o barvách. Jiné barvy se používaly při bohoslužbách, jiné zase v armádě či ve šlechtických kruzích. Dnešní doba je naštěstí benevolentní a můžete se obléci jakkoli a do čehokoli.

Bílá

Je považována za symbol nevinnosti a čistoty. Ovšem není tomu tak ve všech kulturách, například v Číně je bílá barva považována za smuteční a používá se zejména při pohřbech. Ve feng-šuej je zase spojována s elementem kovu.

Všeobecně vzato je bílý oděv (zejména košile) ideální pro obchodní jednání (symbolika kovu je vhodnou podporou při vyjednávání finančních záležitostí), dodá vám

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden