Jaká krutá nemoc Filipové stále ničí život?

V lednu letošního roku nečekaně zrušila všechna svoje naplánovaná vystoupení! Měla prý na celý rok zmizet z pódií a léčit se z vážné nemoci, kterou navíc před celým světem pečlivě tajila.

Teď oblíbená folková zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová (63) zase najednou po půlroční pouze zpívá a vystupuje naplno. Proč tak náhle přehodnotila svoje plány? Je jí už lépe, anebo jí prostě jenom došly peníze? A co jí vlastně tolik trápilo, že se rozhodla na dlouhých osm měsíců opustit všechny svoje natěšené fanoušky?

Místo odpočinku zase další koncert?

Nejdřív to vypadalo jako pouhá chřipka. Jakmile ale Lenka oznámila nedobrovolnou roční přestávku, bylo jasné, že se něco děje, a mnozí se dokonce báli konce její kariéry. Teď konečně promluvila o tom, co ji donutilo udělat si přestávku. „Je pravda, že si dávám zdravotní pauzu. Deset let jsem ji neměla a teď mám pocit, že si ji opravdu zasloužím,“ vykrucovala se známá zpěvačka s tím, že před publikum se vrátí nejdřív až v prosinci, ale zatím intenzivně pracuje aspoň na své nové keltské desce. Najednou se ale překvapivě ukázala na charitativním koncertu Noc s hvězdami na zámku Zahrádky u České Lípy. Sice byla značně pohublá, ale podle svých slov plná sil. Kde je tedy pravda?

Miro Zbirka

Jde do toho jako vždy po hlavě

Nakonec Lenka přece jen kápla božskou a vyvrátila nejhorší obavy s tím, že za vším prý může stát celkové selhání imunity. „Cítím, že vysvětlení vám dlužím. Stáhla jsem se do ústraní. Nemám totiž ráda, když mi je opravdu zle. To se uzavřu do sebe a lížu si rány,“ svěřila se zpěvačka, které psychicky velmi pomáhají hudba i její dcera zpěvačka Lenny (23). To navíc není poprvé, co ji zradilo vlastní zdraví. Po porodu dcery totiž dokonce bojovala téměř o holý život a úplně se vzpamatovat jí trvalo několik let. Teď už se prý cítí skvěle a to je vidět i na jejím podzimním programu. Kromě vlastního turné se totiž vrhne i na společné vystupování se slovenským kolegou zpěvákem Mirem Žbirkou (64) na jeho Vánoční Symphonic Tour 2017. Nenakládá si toho najednou zase nějak moc? Možná měla počkat, až se jí alespoň trochu povede nabrat zase nějaká ta ztracená kila a s nimi i sílu.

reklama
reklama